wtorek, 21 maj 2019 15:05

Pisarzowa. Nietrzeźwy kierowca sprawcą wypadku

Napisała

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy ok godz. 02:05. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, iż kierujący pojazdem marki Nissan nie zastosował się do znaku A7 - nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi w wyniku czego doszło do czołowo bocznego zderzenia pojazdów.

Obydwaj kierujący zostali zabrani do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Audi - 20 letni mieszkaniec gminy Limanowa prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu – badanie wykazało 0,4 promila. Mężczyźnie pobrano również krew do badań oraz zatrzymano prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Każdy kierujący zanim usiądzie za kierownicą może sprawdzić swój stan trzeźwości przy pomocy samoobsługowych alkomatów znajdujących się w Komendzie Policji w Limanowej oraz Komisariatach Policji w Mszanie Dolnej i w Tymbarku.

Info: KPP Limanowa

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.