wtorek, 19 marzec 2019 14:44

Głos Książa Wielkiego na spotkaniu z wicemarszałkami

Napisała

11 marca br. w miechowskim Starostwie odbyło się spotkanie Zarządu Województwa Małopolskiego z samorządowcami powiatu miechowskiego. Był wśród nich wójt Marek Szopa, który w trakcie dyskusji dopytywał się o zapowiedziane dotacje na modernizację przedszkoli (skierowane na prace w Antolce) oraz o możliwości zmian w zakresie realizacji zadań już dofinansowanych z funduszy unijnych.

Jak wyjaśnił, po otwarciu ofert przetargowych koszt planowanej termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Książu Małym okazał się dwukrotnie wyższy od wartości przyjętej w dokumentacji. I aby z tej inwestycji nie rezygnować, należy teraz ograniczyć jej zakres zachowując jednak zakładane efekty ekologiczne.

O co jeszcze apelowali samorządowcy?
Najczęściej mówili o potrzebie przyznania dotacji do budowy dróg dojazdowych do pól, tym bardziej, że wicemarszałek Łukasz Smółka w swoim wstępnym wystąpieniu dziękował rolnikom Ziemi Miechowskiej „za ciężką pracę na roli”.
Krytykowano także powszechnie rządowy program „Czyste powietrze” za to, że jego prowadzenie odebrano gminom zmuszając mieszkańców do załatwiania wszystkich spraw w Krakowie.

Spotkanie Zarządu Województwa Małopolskiego z samorządowcami miało charakter roboczy, więc żadnych decyzji na nim nie podjęto. Padły tylko obietnice, że rozdysponowanie funduszy unijnych będzie teraz szybsze, a jednym z pierwszych, finansowanych przez nie programów na terenie gmin ma być zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Info: UG Książ Wielki

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.