poniedziałek, 20 maj 2019 12:37

Moczydła. Poszkodowany rolnik dziękuje mieszkańcom gminy za pomoc

Napisał

Pieniądze ofiarowane przez mieszkańców gminy w ramach pomocy dla młodego rolnika z Moczydła, który w wyniku wichury i zwarcia w instalacji elektrycznej stracił całe stado bydła, pozwoliły mu na zakup nowych zwierząt i kontynuację hodowli.

Obecnie pan Andrzej Banasiewicz pilnie dogląda swojego młodego stada. Jak widać na zdjęciu (pokazującym tylko część nabytych zwierząt), młode byczki i jałówki zadomowiły się już na dobre w jego oborze.

Młody gospodarz, 10 maja, na sesji Rady Gminy podziękował na forum wszystkim ofiarodawcom. Jak podkreśla, bezinteresowna pomoc jaką otrzymał, przywróciła mu wiarę w ludzką życzliwość.

Andrzej Banasiewicz w wyniku zdarzenia losowego stracił jednej nocy dziesięć hodowanych byków. Strata była tym większa, że pieniądze z ich sprzedaży miały posłużyć na spłacenie kredytu zaciągniętego na budowę silosu zbożowego. Dzięki pomocy mieszkańców gminy, młody rolnik uniknął pułapki finansowej, jaką było zaciągnięcie nowego kredytu na spłatę poprzedniego. Obecnie, dzięki zbiórce, odtwarza stado i gdy osiągnie ono odpowiednią wagę, jego sprzedaż wyrówna wierzytelności. Do akcji pomocowej można się jeszcze dołączyć, przekazując swój datek sołtysom podczas zbierania przez nich podatków.

 

Fot. i inf.: UG Książ Wielki

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.