wtorek, 07 maj 2019 14:09

Zgórsko: Deszczowe ale gorące otwarcie sezonu

Napisała

W niedzielę 5 maja w Zgórsku odbyło się otwarcie sezonu motocyklowo - rowerowego. Pomimo niesprzyjającej deszczowej pogody wzięło w nim udział 70 motocyklistów z 32 miejscowości.

Rodzinny bezalkoholowy event rozpoczął się o godzinie 14.00 mszą św. na rozpoczęcie sezonu, poświęceniem pojazdów i błogosławieństwem kierowców. Poprowadzili je proboszcz parafii św. Mikołaja w Zgórsku ks. Wiesław Nowak wraz z wikarym ks. Mariuszem Florkiem, który jest inicjatorem zlotów odbywających się w Zgórsku od trzech lat. Ks. Florek sam jest motocyklista i należy do Klubu Księży Motocyklistów "God's Gurads".

W strugach deszczu motory wyruszyły w zaplanowany przejazd przez po okolicznych miejscowościach. Nie zabrakło okolicznościowych blach, tradycyjnego palenia gumy, atrakcji dla najmłodszych, konkursów z cennymi nagrodami i regionalnych przysmaków przygotowanych przez gospodynie z wiosek leżących na terenie parafii. Na scenie zagrał zespół Brutta i gwiazda imprezy – Zbóje, który za gorącą atmosferę podziekował fanom na Facebooku.

Organizatorami zlotu byli: Parafia św. Mikołaja w Zgórsku, SCKiB w Radomyślu Wielkim, Piątkowczanka i sołectwa wchodzące w skład parafii.

inf. UG Radomysl Wielki, foto: Grupa Młodzieżowa Zgórsko

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.