wtorek, 12 luty 2019 13:45

Oświęcim: Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych

Napisała

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami zlokalizowany został na terenie Oświęcimia. Wartość zarekwirowanych automatów oszacowany został na 18 tysięcy złotych.


Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że w rejonie oświęcimskiej Starówki znajduje się lokal z hot spotami. W związku z powyższym wspólnie z celnikami weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty. Maszyny trafiły do urzędu Celno-Skarbowego, natomiast ich właścicielowi, jak również osobie, która wynajęła lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości którzy nie interesują się pod jaką działalność został wynajęty należący do nich lokal.
Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

 

Info/Foto: KPP Oświęcim

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.