środa, 22 maj 2019 18:02

Woda przelewa się przez wały. Na Powiślu coraz gorzej! Zobacz to na filmie!

Napisała
Powódź w Sutkowie, pow. Dąbrowski, rzeka Nieczajka Powódź w Sutkowie, pow. Dąbrowski, rzeka Nieczajka Fot: Mateusz Łysik

Dziś z kamerą odwiedziliśmy Powiat Dąbrowski i przejechaliśmy przez najbardziej zagrożone i zalewane wodą tereny. Gdzie jest najgorzej i jak przebiega akcja ratunkowa opowiadają Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Krzysztof Kolarczyk.

Z kamerą byliśmy na zalanych terenach w Sutkowie, Brzezówce, Zabrniu oraz w stolicy powiatu. (O powodzi w Dąbrowie Tarnowskiej zobacz: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej: Ta noc była katastrofalna. Straty to kwoty wielomilionowe, a można było temu zapobiec [WIDEO])

W wyniku akcji ratunkowej ewakuowano łącznie 33 osoby: 24 Dąbrowa Tarnowska, 7 w Swarzowie i Dąbrówkach Breńskich (gm. Olesno), oraz 2 w Radgoszcz. Nadal trwa akcja ratunkowo-pomocowa, w którą zaangażowane są służby: straż pożarna PSP i jednostki OSP, policja, władze miast i gmin oraz mieszkańcy. 

 

W związku z zagrożeniem powodziowym policja wydała komunikat o nieprzejezdnych drogach powiatowych na terenie Powiśla (ZOBACZ też: Powódź na Powiślu Dąbrowskim. Tymi drogami nie przejedziesz!)

Marzena Gitler, foto i wideo: Mateusz Łysik

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.