piątek, 02 sierpień 2019 12:09

Kradł w swej firmie wszystko, łącznie z mydłem. Uzbierało się rzeczy za... 230 000 zł! Pójdzie siedzieć?

Napisał

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali złodzieja, który okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padło wyposażenie zakładu produkcyjnego o wartości przekraczającej 230 tysięcy złotych. 47-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.

25 lipca 2019 roku, z terenu jednego z dużych zakładów produkcyjnych w Nowym Sączu, pracujący tam mężczyzna ukradł materiały konstrukcyjne oraz przedmioty stanowiące wyposażenie hal produkcyjnych. Łupem złodzieja padły między innymi smary, lakiery, blachy i profile aluminiowe, zawory, przewody, pręty stalowe, blachy i złom chromoniklowy. Złodziej nie pogardził nawet mydłem w płynie i olejem rzepakowym będącym własnością firmy, w której pracował. Właściciel zakładu oszacował straty na blisko 50 tysięcy złotych.

Jak się później okazało się, nie był to pierwszy raz, kiedy 47-latek okradł swojego pracodawcę. Mężczyzna dwa miesiące wcześniej, w porozumieniu z drugim sprawcą, ukradł z firmy 68 rolek drutu spawalniczego o wartości blisko 10,5 tysiąca złotych.

Kiedy sądeccy policjanci, realizując dalsze czynności w tej sprawie, przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny, ujawnili znaczną ilość przedmiotów pochodzących z kradzieży, a będących własnością firmy, w której pracował 47-latek. Wartość zabezpieczonego wówczas mienia zakład oszacował na ponad 173 tysiące złotych.

Nieuczciwy pracownik okradł swoją firmę łącznie na ponad 233 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem tej samej sposobności, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

47-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli jego mienie o wartości blisko 26 tysięcy złotych.

Info/foto: policja

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.