czwartek, 11 lipiec 2019 16:38

Wadowice. Dobra, włoska robota na turnieju miast partnerskich

Napisała

Pełni wrażeń i wspomnień oraz z pamiątkowymi medalami na szyjach powrócili młodzi wadowiczanie z włoskiej Sony, gdzie reprezentowali Wadowice na turnieju miast partnerskich. W pojedynku polsko-francusko-włoskim zajęli trzecie miejsce, wyprzedzając "Trójkolorowych" - rodaków aktualnych mistrzów świata!

Na zaproszenie włoskiej Sony, z którą Gmina Wadowice zbliźniaczona jest już od 25 lat, młodzi piłkarze Skawy Wadowice pojechali na turniej miast partnerskich „International Meeting” (rocznik 2006 i młodsi). Wadowiczan z bliska dopingował dyrektor kancelarii burmistrza Bartłomiej Tkacz.

W starciu z rówieśnikami z takich krajów jak Włochy i Francja, których piłkarskie reprezentacje należą do światowej czołówki, nasi piłkarze nie przynieśli wstydu. W gronie czterech zespołów uplasowali się na najniższym stopniu podium, pokonując francuską drużynę Soyaux. Turniej wygrali gospodarze - ASD Sona Calcio, a zaraz za nimi uplasowali się ich rodacy z Ac Lugagnano.
Za zajęcie trzeciego miejsca Skawa otrzymała pamiątkowy puchar, który wręczał burmistrz Sony Gianluigi Mazzi. Naszych zawodników z bliska dopingował dyrektor kancelarii burmistrza Bartłomiej Tkacz, który reprezentował na turnieju Gminę Wadowice.

Młodzi Wadowiczanie mieli okazję nie tylko pograć w piłkę z zagranicznymi klubami, ale również pozwiedzać włoskie miasta, między innymi stare centrum Werony.

Warto podkreślić, że wyjazd piłkarzy Skawy Wadowice do Włoch został współorganizowany i współfinansowany przez Wydział Promocji Gminy Wadowice. Miasto Wadowice reprezentowali: Oskar Baczewski, Nikodem Wiktor, Karol Kosik, Szymon Filek, Antoni Kobak, Conrado Grzeczyński, Jakub Skowron, Wojciech Nogala, Wojciech Trzupek, Olaf Trzupek, Oskar Biłko, Maciej Sieniawski, Kamil Tatar, Kamil Pochopień oraz Bartosz Kłobuch.

Info: UM Wadowice
Foto: www.facebook.com/skawawadowice

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.