wtorek, 19 marzec 2019 14:52

Zawodnik UKS Regis Wieliczka pośród najlepszych

Napisał

Zawodnik UKS Regis Wieliczka Aleksander Busz otrzymał zaproszenie od Prezesa Polskiego Związku Koszykówki do elitarnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz we Władysławowie. Jest to tym większe wyróżnienie, gdyż szkoła przyjmie w tym roku w dwóch rocznikach 2003 i 2004 tylko 10 zawodników z całej Polski. To wielkie wyróżnienie dla zawodnika z Wieliczki, który od 1 klasy szkoły podstawowej szkoli się w UKS Regis Wieliczka i odnosi z nim z nim liczne sukcesy.

Aleksander Busz jest podstawowym zawodnikiem kadry Polski rocznika 2004 (U-15) i trenerzy reprezentacji bardzo liczą na jego dalszy rozwój i grę w kadrze. Ma temu służyć nauka i szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego, w której trenuje i uczy się tylko około 20 chłopaków z całej Polski we wszystkich rocznikach.

Należy wspomnieć, że Aleksander Busz wielu turniejach zdobywał tytuły MVP oraz był wybierany do najlepszych piątek turnieju a najbardziej spektakularnym sukcesem było wygranie GORTAT CAMP i wyjazd do Waszyngtonu na zaproszenie Marcina Gortata i udział w treningach oraz meczu NBA.

- Sukcesy Alka bardzo cieszą jego trenera Michała Sarotę i pozostałych trenerów i zarząd klubu bo one świadczą, że w klubie UKS REGIS Wieliczka mając talent i chcąc ciężko trenować ma się szansę na wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej – podkreśla Grzegorz Siemieniec.


Info/foto: Starostwo Wielickie, UKS Regis

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.