środa, 8 maja 2024 09:13

Powybijał szyby w samochodach i okradł lombardy

Autor Katarzyna Domagała
Powybijał szyby w samochodach i okradł lombardy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Wieliczce ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z wielickich lombardów oraz uszkodzenia dwóch pojazdów.

5 maja policjanci z Wieliczki otrzymali informację o zniszczeniu dwóch zaparkowanych przy ulicy Sienkiewicza samochodów osobowych. Okazało się, że sprawca wybił w nich szyby cegłówką, powodując straty na kwotę 3 tys. zł, a następnie dokonał kradzieży z włamaniem do pobliskiego lombardu. Tutaj jego łupem padła biżuteria oraz zegarki na łączną kwotę około 8 tys. zł.

Jak okraść lombard z biżuterii, tak aby sumarycznie jej ilość w lokalnych lombardach nadal się zgadzała?🧐 To proste-...

Opublikowany przez Małopolska Policja Wtorek, 7 maja 2024

Policjanci wydziału kryminalnego w toku przeprowadzonych czynności bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy, który został zatrzymany. Podejrzanym okazał się być 37-letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Funkcjonariuszom udało się też odzyskać część skradzionych przedmiotów, które sprawca zastawił w innym lombardzie na terenie Krakowa.

Zatrzymany / Fot.: KPP Wieliczka

Mężczyźnie przedstawiono łącznie pięć zarzutów tj. kradzieży z włamaniem, niszczenia mienia oraz oszustwa, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Zatrzymany po usłyszeniu zarzutów przyznał się do popełnionych przestępstw.

Skardzione przedmioty / Fot.: KPP Wieliczka

Źródło: KPP Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka