wtorek, 03 kwiecień 2018 15:51

Fronczewski, Kożuchowska i Globisz czytają Pismo Święte

Napisał

Podczas Wielkanocy, ale także i po niej, warto odrobinę zmienić zwyczaje i – zamiast przeczytać – wysłuchać fragmentów Pisma Świętego. Umożliwi nam to Biblia Audio – największe słuchowisko w Europie.

W Wielkanoc włącz wybraną Ewangelię w realizacji Biblii Audio i zanurz się w świecie opowieści biblijnych. Święta to doskonały czas, by na nowo odkryć historie zawarte w Nowym Testamencie. Taką możliwość zapewniają wyjątkowe interpretacje tekstów biblijnych w wykonaniu znakomitych artystów, m. in.: Piotra Adamczyka, Anny Seniuk, Janusza Gajosa, Magdaleny Cieleckiej, Jerzego Stuhra, Stanisława Soyki i chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Poniżej przedstawiamy idealne do słuchania na Wielkanoc fragmenty Nowego Testamentu w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej, Krystyny Jandy, Piotra Fronczewskiego i Adama Woronowicza, który wcielił się w rolę Jezusa.

  1. Ewangelia wg św. Jana 

Fragment od 1:49:00

  1. Ewangelia wg św. Mateusza

Fragment od 2:16:00

  1. Ewangelia wg św. Łukasza

Fragment od 2:33:30

  1. Ewangelia wg św. Marka

Fragment 1:23:50

Posłuchaj także jedynych w swoim rodzaju realizacji Psalmów:

  1. Psalm 61 w poruszającym wykonaniu Krzysztofa Globisza:

https://www.youtube.com/watch?v=zSLmWTRdv28&t=4s

  1. Psalm 5 we wzruszającym wykonaniu Anny Dymnej i Łukasza Waśniowskiego, podopiecznego fundacji „Mimo Wszystko”:

https://www.youtube.com/watch?v=8p75sunCTEw&t=1s

  1. Psalm 121 z klimatyczną muzyką skomponowaną przez Malwinę Kulisiewicz

https://www.youtube.com/watch?v=RGmOexjzUNs

  1. Psalm 139 w fantastycznej realizacji chóru pod dyrekcją Aleksandry Sewerynik

https://www.youtube.com/watch?v=aipvo2Ze0ss

_____

„Biblia Audio – superprodukcja” to wyjątkowy audiobook zawierający treść Starego i Nowego Testamentu z dźwiękami tła nagranymi m.in. w Izraelu. Część nagrań została zrealizowana z udziałem studentów i pracowników KUL-u. Za produkcję odpowiada Krzysztof Czeczot i prowadzone przez niego studio dźwiękowe OSORNO. Biblia Audio jest dostępna na pendrive’ach, płytach CD, a od początku lutego – także w aplikacji mobilnej.

Źródło: www.bibliaaudio.pl

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.