Dzień ochrony środowiska Wyróżniony

Dzień ochrony środowiska

Niemiecka wyspa Rugia, znana z przepięknych wapiennych klifów i oddalona zaledwie 100 km od granic Polski, może niedługo zniknąć z mapy świata. Grozi jej zalanie przez wody morskie, których poziom stale się podnosi w wyniku efektu cieplarnianego.

Z okazji Dnia Ochrony Środowiska polska marka odzieży Fair Trade KOKOworld postanowiła zwrócić uwagę mediów i opinii publicznej na to miejsce, przygotowując nieszablonową sesję zdjęciową letniej kolekcji ubrań w zapierającej dech scenerii niesamowitych, białych klifów i zagrożonej natury.

Ubrania szyte w duchu etycznej mody, czyli powstałe z recyklingu, ekologicznych materiałów i przede wszystkim wspierające lokalne rękodzieło z całego świata, zostały zaprezentowane na tle przyrody, która już niedługo może zostać nieodwracalnie zniszczona.

Swoim niekonwencjonalnym protestem KOKOworld chce zwrócić uwagę na to, że nasze codzienne decyzje zakupowe mogą przyczyniać się do zanieczyszczania naszej planety, o którą musimy dbać wspólnymi siłami. KOKOworld to etyczna marka modowa, która powstała i działa w opozycji do masowego i szkodliwego przemysłu odzieżowego. Szyje ubrania w duchu Slow Fashion, walcząc z konsumpcyjnym stylem życia i wspierając lokalnych rękodzielników z całego świata.

Tomasz Wizner to fotograf od lat związany z branżą modową, prywatnie pasjonuje się ekologią i kocha przyrodę. Realizuje własne projekty i sesje zdjęciowe, inspirowane ochroną środowiska. W podróżach zawsze towarzyszą mu Luna i Fart - dwa psy rasy Husky.

Monika Rybicka, oprócz bycia modelką, studiuje także architekturę krajobrazu, w związku z czym przyroda odgrywa dużą rolę w jej życiu i z przyjemnością zaangażowała się w ten niecodzienny projekt.

Foto: Tomasz Wizner

Modelka: Monika Rybicka

MUA: Monika Gierałt

Stylizacja: Dorota Bianka Bielecka/Bianka Creates

Czworonożni modele: Luna i Fart

Opiekun psów: Daria Wizner

Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 16:25
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA