piątek, 13 listopada 2020 09:03

Gmina Czernichów: Zatrucie czadem! Na pomoc ruszyło LPR

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Czernichów: Zatrucie czadem! Na pomoc ruszyło LPR

Zdarzenie miało miejsce w Przegini Duchownej w gminie Czernichów. Tlenkiem węgla zatruła się tam starsza kobieta, która wymagała pomocy. Była nieprzytomna, ale funkcje życiowe były zachowane.

Strażacy do zdarzenia w Przegini Duchownej zostali wezwani wczoraj (12 listopada), około godziny 18:15. W jednym z domów doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do poszkodowanej 90-letniej kobiety wezwano pogotowie lotnicze.

-Z uwagi na gęstą zabudowę lądowisko wyznaczono na pobliskim boisku szkolnym, gdzie udały się samochody SLRr celem zabezpieczenia lądowiska oraz przewiezienia załogi LPR do miejsca zdarzenia – informują strażacy z OSP Przegini Duchownej.

Pozostali na miejscu strażacy zajęli się udzieleniem pomocy poszkodowanej. Następnie do domu kobiety przetransportowano lekarza. Poszkodowana była już przytomna, ale kontakt z nią był utrudniony. Została przetransportowana do szpitala.

Krzeszowice: Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu zostanie rozbudowany!
Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach powiększy się o nowy obiekt. W budynku, który ma powstać do 2022 roku będzie mieścił się oddział neurologiczny, część oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej, a także powstaną dwa nowe oddziały: geriatrii oraz oddział dla dzieci. -W nowym budynku …

Strażacy dokonali pomiaru miernikiem wielogazowym, który wykazał obecność tlenku węgla. Mieszkanie zostało przewietrzone.

W działaniach wzięli udział strażacy z OSP Przeginia Duchowna, OSP Czułówek i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

fot. Facebook/OSP Czułówek, OSP Przeginia Duchowna

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje