Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach powiększy się o nowy obiekt. W budynku, który ma powstać do 2022 roku będzie mieścił się oddział neurologiczny, część oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej, a także powstaną dwa nowe oddziały: geriatrii oraz oddział dla dzieci.
-W nowym budynku będą przede wszystkim komfortowe pokoje dla pacjentów z pełnymi węzłami sanitarnymi. Będzie też sala doświadczania świata, jak również symulator przestrzeni domowej – mówi Karolina Wróblewska, P.O. Dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjnego Narządu Ruchu w Krzeszowicach.
Będzie to budynek trzykondygnacyjny, z częścią podziemia, gdzie umieszczone zostaną szatnie dla personelu, będą magazyny na sprzęt, archiwum oraz zbiornik zapasowy wody dla ośrodka.
Umowa na budowę tego obiektu została właśnie podpisana. Do 7 lipca gotowa ma być dokumentacja i pozwolenia na budowę, później mają ruszyć prace wyburzeniowe, a następnie prace budowlane.
-Projekt i budowa jest kompleksowa. Rozpoczynamy od prac projektowych – przygotowanie terenu pod budowę poprzez cały cykl budowlany – mówił Adam Marszałek, Prezes Zarządu firmy Wodpol, będącej wykonawcą inwestycji.
Wicemarszałek Łukasz Smółka zwrócił uwagę na fakt, że rozbudowa obiektu jest długo wyczekiwaną inwestycją. -Rozbudowa szpitala w Krzeszowicach to bardzo ważny element pod względem chociażby województwa małopolskiego. Szpitale rehabilitacyjne – jest ich zlokalizowane kilka, bo to Zakopane, Krzeszowice i Jaroszowiec. Właśnie Krzeszowice znane, tak naprawdę, właśnie z renomy jeżeli chodzi o rehabilitację, rozbudowują się. Projekt długo oczekiwany przez pracowników tego szpitala, również pacjentów.
Burmistrz Krzeszowic podkreśla, że miejscowy szpital jest jednym z najważniejszych ośrodków rehabilitacyjnych w Małopolsce. -Jest to bardzo ważny szpital, ponieważ jeśli idzie o rehabilitację, to jest jeden z największych w Małopolsce. W związku z czym, z uwagi na zakres osób, które podlegają rehabilitacji, również przypadki ciężkie, stąd pełni tak ważną rolę.
Powstanie nowego budynku to koszt prawie 29 milionów złotych.
fot. RPO Małopolska