środa, 11 listopada 2020 09:00

Krzeszowice: Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu zostanie rozbudowany!

Autor Aleksandra Tokarz
Krzeszowice: Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu zostanie rozbudowany!

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach powiększy się o nowy obiekt. W budynku, który ma powstać do 2022 roku będzie mieścił się oddział neurologiczny, część oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej, a także powstaną dwa nowe oddziały: geriatrii oraz oddział dla dzieci.

-W nowym budynku będą przede wszystkim komfortowe pokoje dla pacjentów z pełnymi węzłami sanitarnymi. Będzie też sala doświadczania świata, jak również symulator przestrzeni domowej – mówi Karolina Wróblewska, P.O. Dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjnego Narządu Ruchu w Krzeszowicach.

Będzie to budynek trzykondygnacyjny, z częścią podziemia, gdzie umieszczone zostaną szatnie dla personelu, będą magazyny na sprzęt, archiwum oraz zbiornik zapasowy wody dla ośrodka.

Umowa na budowę tego obiektu została właśnie podpisana. Do 7 lipca gotowa ma być dokumentacja i pozwolenia na budowę, później mają ruszyć prace wyburzeniowe, a następnie prace budowlane.

-Projekt i budowa jest kompleksowa. Rozpoczynamy od prac projektowych  – przygotowanie terenu pod budowę poprzez cały cykl budowlany – mówił Adam Marszałek, Prezes Zarządu firmy Wodpol, będącej wykonawcą inwestycji.

Wicemarszałek Łukasz Smółka zwrócił uwagę na fakt, że rozbudowa obiektu jest długo wyczekiwaną inwestycją. -Rozbudowa szpitala w Krzeszowicach to bardzo ważny element pod względem chociażby województwa małopolskiego. Szpitale rehabilitacyjne – jest ich zlokalizowane kilka, bo to Zakopane, Krzeszowice i Jaroszowiec. Właśnie Krzeszowice znane, tak naprawdę, właśnie z renomy jeżeli chodzi o rehabilitację, rozbudowują się. Projekt długo oczekiwany przez pracowników tego szpitala, również pacjentów.

Burmistrz Krzeszowic podkreśla, że miejscowy szpital jest jednym z najważniejszych ośrodków rehabilitacyjnych w Małopolsce. -Jest to bardzo ważny szpital, ponieważ jeśli idzie o rehabilitację, to jest jeden z największych w Małopolsce. W związku z czym, z uwagi na zakres osób, które podlegają rehabilitacji, również przypadki ciężkie, stąd pełni tak ważną rolę.

Powstanie nowego budynku to koszt prawie 29 milionów złotych.

fot. RPO Małopolska

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka