wtorek, 14 grudnia 2021 11:30

Gmina Limanowa nie podnosi podatków na 2022 rok. „To krok w kierunku mieszkańców”

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Limanowa nie podnosi podatków na 2022 rok. „To krok w kierunku mieszkańców”

Nie będzie zwiększania stawek podatków, nie wzrosną także opłaty za śmieci. To dobre informacje dla mieszkańców gminy Limanowa. - Mimo, że ze szczególną troską dbamy o kondycję finansową naszej gminy, myślimy i o jej mieszkańcach - komentuje wójt Jan Skrzekut.

Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym. Wpływy z niego stanowią znaczący dochód dla budżetu gminy. Większość samorządów, w związku z koniecznością urealnienia i zwiększania dochodów bieżących budżetu, decyduje się na podnoszenie podatków lokalnych. Niektóre gminy podnoszą je nawet o kilkanaście procent. W gminie Limanowa zdecydowano jednak o zamrożeniu stawki podatków od nieruchomości i od środków transportu. Nie wzrosną też opłaty za śmieci.

- Mimo, że ze szczególną troską dbamy o kondycję finansową naszej gminy, myślimy i o jej mieszkańcach. Dostrzegamy, że żyje się coraz trudniej. Sytuacja w domostwach, w firmach jest coraz gorsza –  wzrastają ceny za prąd, gaz, rosną koszty utrzymania. Chcemy pozostawić stawki podatków lokalnych na dotychczasowym poziomie. To samo dotyczy opłat za wywóz śmieci. To krok w kierunku mieszkańców gminy Limanowa i przedsiębiorców, którzy i tak wystarczająco odczuwają skutki kryzysu gospodarczego – komentuje swoją decyzję wójt Jan Skrzekut.

To już drugi rok, kiedy gmina Limanowa nie zwiększa stawek podatków.

inf./fot. UG Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka