sobota, 19 października 2019 07:56

Gmina Sułkowice: Strażacy chwycili za młoty i szpachle. Co robią?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gmina Sułkowice: Strażacy chwycili za młoty i szpachle. Co robią?

W gminie Sułkowice (powiat myślenicki) trwają remonty w remizach OSP. Strażacy z Krzywaczki, Biertowic i Harbutowic na prace budowlane otrzymali dotacje.

Jak podaje UM Sułkowice, przy remizie OSP w Krzywaczce modernizowany jest plac apelowo-ćwiczebny o powierzchni 500 m2. Zostanie na nim położona nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Na to zadanie pozyskano 28 000 zł z programu Małopolskie Remizy 2019, co pokryje połowę kosztów inwestycji.

To nie jedyna inwestycja w strażnicy w Krzywaczce.

– Realizowany jest także remont wieży alarmowej. Zostanie on sfinansowany ze środków przekazanych przez Radę Sołectwa Krzywaczka. Zakres prac obejmuje zabezpieczenie i wzmocnienie konstrukcji wieży, wykonanie elewacji, montaż stolarki okiennej oraz wymianę pokrycia dachowego. Środki na remont i adaptację pomieszczenia socjalnego oraz malowanie garażu pozyskano przy pomocy Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach z MSWiA oraz programu 5000+. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: wykonanie wewnętrznej instalacji wod-kan, wykonanie instalacji elektrycznej i oświetleniowej, wykonanie ścianek działowych, ułożenie płytek podłogowych i ściennych, gipsowanie, malowanie, montaż drzwi, montaż WC, umywalki i prysznica wraz z kabiną – wylicza UM Sułkowice.

Całkowity koszt zadania to około 130 000 zł.

Z kolei w remizie OSP w Biertowicach wyremontowano pomieszczenie socjalne wraz z toaletą oraz wykonano przejście do garażu bojowego.

– Ułożono także płytki i pomalowano Izbę Tradycji, znajdującą się w jednostce. Wykonano remont instalacji elektrycznej – podaje Urząd Miejski w Sułkowicach.

Koszt prac: 50 000 zł, z czego 80% to środki własne jednostki, resztę przekazała gmina Sułkowice oraz MSWiA.

W garażu bojowym OSP w Harbutowicach nadal trwają natomiast prace związane z obniżeniem posadzki oraz wjazdu do garażu.

– Prace polegają na skuciu dotychczasowej wylewki, wylaniu nowej, wykonaniu podbudowy i zbrojenia. Położony zostanie tynk mozaikowy oraz pomalowany garaż – informuje UM Sułkowice.

Pod koniec października jednostka otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, dlatego prace są konieczne. Całość inwestycji druhowie wykonują i finansują sami. Cena prac to 10 000 zł.

Myślenice - najnowsze informacje