sobota, 9 lipca 2022 12:36

Gmina Wieliczka laureatem 11 edycji konkursu „Samorządowy Lider Edukacji 2022”

Autor Marzena Gitler
Gmina Wieliczka laureatem 11 edycji konkursu „Samorządowy Lider Edukacji 2022”

Gmina Wieliczka otrzymała tytuł "Samorządowy Lider Edukacji 2022”.  - Inwestycje w edukację są naszym priorytetem i cieszę się, że zostało to zauważone i docenione otrzymanym wyróżnieniem - podkreślił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

W dniu 27 czerwca na uroczystej gali w Wejherowie wyróżnienie „Samorządowy Lider Edukacji 2022” odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł. Uzyskanie przez Gminę Wieliczka certyfikatu świadczy o wysokiej jakości polityki lokalnej i zarządzaniu publicznym, jak również innowacyjnych działaniach w sferze oświatowej.

- W naszych szkołach i przedszkolach łącznie uczęszcza ponad 10 tys. przedszkolaków i uczniów a liczba ta stale wzrasta, dlatego w Mieście i Gminie Wieliczka ciągle inwestujemy w rozwój edukacji i poprawę infrastruktury oświatowej. W ostatnich latach wybudowaliśmy Szkołę Mistrzostwa Sportowego i budujemy nową szkołę przy ul. Jedynaka w Wieliczce. Równocześnie wybudowaliśmy hale sportowe przy szkołach w Janowicach i Sygneczowie, rozbudowaliśmy szkołę w Mietniowie a teraz budujemy tam halę gimnastyczną. Zakupiliśmy działki pod budowę szkoły w Śledziejowicach oraz budowę przedszkoli w Koźmicach Wielkich i Zabawie i również te inwestycje rozpoczynamy. Przygotowujemy się do budowy przedszkola na os. Lekarka w Wieliczce oraz rozbudowy szkoły w Grabiu i szkoły nr 3 w Wieliczce. Nie zatrzymujemy tych inwestycji pomimo kryzysu gospodarczego wywołanego wcześniej pandemią a teraz wojną. Inwestycje w edukację są naszym priorytetem i cieszę się, że zostało to zauważone i docenione otrzymanym wyróżnieniem - podkreślił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł z certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji 2022” - fot. UMiG Wieliczka

W programie „Samorządowy Lider Edukacji” akredytowane są gminy, powiaty i samorządne województwa, wyróżniające się na rynku terytorialnym działaniami zorientowanymi na kreowanie i realizowanie nowoczesnej, progresywnej, innowacyjnej polityki oświatowej, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego, kształtowaniem wśród dzieci i młodzieży postaw demokratycznych i partycypacyjnych oraz wspieraniem nauki. Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznawane są od 2011 roku, tworząc jeden z najbardziej uznanych polskich rankingów samorządowych.

"Bardzo dziękujemy Zarządowi Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Agencji Kreatywnej PRC oraz Przewodniczącemu Komisji Certyfikacyjnej za przyznanie Gminie Wieliczka wyróżnienia „Samorządowy Lider Edukacji 2022” - podsumowała Gmina Wieliczka. - Na szczególne podziękowania zasługują Dyrektorzy i Nauczyciele szkół Miasta i Gminy Wieliczka którzy swoim zaangażowaniem, otwartością i innowacyjnym podejściem do kształcenia wspierają nowoczesną politykę oświatową realizowaną przez samorząd lokalny".

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje