wtorek, 23 lutego 2021 11:53

Gmina Zakliczyn. W ramach RFIL powstaną mieszkania. Podpisano umowę

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Zakliczyn. W ramach RFIL powstaną mieszkania. Podpisano umowę

W Zakliczynie rusza inwestycja dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pobliskich Lusławicach powstanie budynek wielorodzinny na 40 mieszkań.

Gmina Zakliczyn otrzymała na realizację zadania dofinansowanie w kwocie 8,5 miliona złotych. W ramach podpisanej umowy powstanie w Lusławicach obiekt złożony z 40 mieszkań wykończonych pod klucz.

- Poprzez realizację zadania zostanie zapewniony stały pobyt mieszkańcom na terenie gminy oraz przyciągnie nowych mieszkańców spoza jej terenu. Budowa obiektu przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców, a także przełoży się na wzrost atrakcyjności gminy Zakliczyn - informuje samorząd.

Jak przekonują władze, obiekt uwzględniał będzie potrzeby nie tylko młodych rodzin, ale także seniorów i osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ma powstać do września przyszłego roku. Cena czynszu, według przewidywań gminy, będzie kształtować się na poziomie 10-11 złotych za metr kwadratowy.

Dzień Kobiet to świetna okazja, by pomóc. Ruszyła zbiórka dla samotnych matek
Zbliżający się Dzień Kobiet to dobry pretekst do tego, aby zwrócić uwagę na samotne matki, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi oraz nie mogą znaleźć bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich dzieci.

W planach samorządu jest kolejny budynek tego typu. Zlokalizowany zostanie w Paleśnicy, a zamieszkać w nim będzie mogło 30 rodzin.

inf./fot. MUW w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje