wtorek, 23 lutego 2021 10:55

Dzień Kobiet to świetna okazja, by pomóc. Ruszyła zbiórka dla samotnych matek

Autor Aleksandra Tokarz
Dzień Kobiet to świetna okazja, by pomóc. Ruszyła zbiórka dla samotnych matek

Zbliżający się Dzień Kobiet to dobry pretekst do tego, aby zwrócić uwagę na samotne matki, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi oraz nie mogą znaleźć bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich dzieci.

Na szczęście mogą one liczyć na azyl oraz pomoc Diecezjalnego Domu Samotnej Matki w Tarnowie. - My również pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na ich los i z okazji 8 marca sprawmy im prezent! - przekonuje Seweryn Partyński z Porozumienia - Tarnów, z którego inicjatywy ruszyła zbiórka. - Nie będą to kwiaty, czekoladki, czy perfumy, a środki na niezbędne artykuły codziennego użytku, takie jak np. mleko dla dzieci, przyprawy, cukier, mąka, koncentraty, ryż oraz środki czystości, a także inne produkty potrzebne każdej kobiecie niezależnie od tego w jakiej sytuacji życiowej obecnie się znajduje.

Taka pomoc to nie tylko konkretne wsparcie, ale również gest solidarności, który w trudnych życiowych momentach jest potrzebny nie mniej, niż schronienie czy pożywienie.

MPK w Tarnowie ma nowego prezesa
1 lutego rezygnację z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie [/informacje/tarnow] złożył Jerzy Wiatr. 22 lutego Rada Nadzorcza MPK powołała na to stanowisko Annę Reising, dotychczasową dyrektor finansową i główną księgową miejskiej spółki. Anna Reising obejmi…

Diecezjalny Dom Samotnej Matki znajduje się przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie. Funkcjonuje od 1983 roku. Posługę w prowadzeniu Domu pełnią Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego ze Zgromadzenia założonego przez Św. Urszulę Ledóchowską. Podstawowym zadaniem Domu jest niesienie pomocy kobietom, które spodziewają się dziecka a są w trudnej sytuacji osobistej, rodzinnej lub materialnej oraz kobietom z dzieckiem do 6.miesiąca życia dziecka.

Przez 37 lat działalności Domu pierwsze miesiące życia spędziło tam ponad pół tysiąca dzieci.

Marsz o Wolność w Tarnowie. „Lockdown w żaden sposób nie pomaga w walce z koronawirusem”
Małopolski Marsz o Wolność w sobotę przeszedł ulicami Tarnowa. Wśród haseł pojawiły się te o fałszywej pandemii czy zaprzestaniu segregacji sanitarnej.

- Z jednej strony chcemy pomóc, z drugiej wysyłamy sygnał, że taki ośrodek istnieje. I każda dziewczyna w trudnej sytuacji nie tylko może liczyć na pomoc, ale powinna ją zawsze przyjąć! Jest coś jeszcze. Nie zapominajmy, że ten ośrodek prowadzą również kobiety - dodaje Seweryn Partyński. - Siostry z DSM wykonują świetną robotę! Nie prosząc przy tym o nic i nie użalając się na kształt świata. One go także zmieniają - każdego dnia! Ta zbiórka to również docenienie ich pracy, co czasem jest najlepszym prezentem.

Zbiórka odbywa się online i potrwa do 7 marca. Wesprzeć można ją TUTAJ.

fot. DSM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje