czwartek, 4 sierpnia 2022 15:36

Milion złotych dla Dobczyc, dwa dla Raciechowic

Autor Marzena Gitler
Milion złotych dla Dobczyc, dwa dla Raciechowic

Gminy Dobczyce i Raciechowice z powiatu myślenickiego są beneficjentami trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla Gmin Popegeerowskich. Samorządy otrzymały w sumie prawie 3 miliony złotych. Na co zostaną przeznaczone?

Burmistrz Dobczyc Tomasz Suś odebrał symboliczną promesę podczas specjalnego briefingu prasowego zorganizowanego w dniu 15 lipca 2022 r. w Oświęcimiu z udziałem posłów Marka Polaka, Filipa Kaczyńskiego, Władysława Kurowskiego, Rafała Bochenka, Krzysztofa Kozika oraz wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

O to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji mogły ubiegać się rejony, na których obszarze funkcjonowały PGR-y. Gmina Dobczyce otrzymała wsparcie na kwotę 1 911 000,00 zł, które przeznaczone zostanie na budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Dobczyce.

W ramach rozstrzygnięcia do Małopolski trafiło w sumie ponad 214,3 mln zł na 90 inwestycji, z czego niemal 3,9 mln do powiatu myślenickiego. Oprócz Dobczyc wsparcie otrzymała też Gmina Raciechowice, która na modernizację budynku wielofunkcyjnego na potrzeby działalności kulturalnej w gminie dostała blisko 2 mln zł dotacji.

Marzena Gitler, fot. MUW

Myślenice - najnowsze informacje