czwartek, 14 kwietnia 2022 13:21

Powiat gorlicki: Pożar masarni w Bieczu. Są poszkodowani

Autor Patryk Trzaska
Powiat gorlicki: Pożar masarni w Bieczu. Są poszkodowani

W poniedziałkowe popołudnie (12 kwietnia) strażacy otrzymali wezwanie do pożaru masarni w Bieczu (powiat gorlicki). Jednostki OSP KSRG Binarowa, OSP KSRG Biecz i PSP Gorlice wspólnie walczyły z ogniem. Niestety dwie osoby ucierpiały i konieczna była pomoc medyczna.

Dwunastego kwietnia około godziny 14 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w Bieczu, przy ulicy Binarowskiej. Na miejscu wspólnie działały zastępy OSP KSRG Binarowa, OSP KSRG Biecz oraz PSP Gorlice. Pożar został opanowany, jednak dwie osoby wymagały pomocy medycznej. – Do pożaru doszło w jednym z pomieszczeń masarni, w którym stała wędzarnia. Wentylator, który znajdował się nad nią, dodatkowo zaciągnął płomienie na poddasze budynku – powiedział w rozmowie z Halo Gorlice, Dariusz Surmacz - rzecznik prasowy PSP w Gorlicach.

Nie jest to pierwszy pożar w powiecie gorlickim w ostatnim czasie. Nie tak dawno informowaliśmy o masowych pożarach traw.

  • Po więcej zobacz - TUTAJ

Częstotliwość różnego rodzaju pożarów sprawia, że służby nie mają chwili wytchnienia. Strażacy z OSP KSRG Biecz wczoraj (13 kwietnia) dwukrotnie w godzinach wieczornych byli zmuszeni interweniować, po zawiadomieniu o palących się trawach.

Służby przypominają, aby zachowywać szczególną ostrożność w obchodzeniu się z ogniem, szczególnie w nadchodzącym sezonie letnim.

fot. OSP KSRG Binarowa

Gorlice - najnowsze informacje