poniedziałek, 5 października 2020 08:36

Gorlice: Dwie firmy są gotowe wywieźć niebezpieczne odpady z Glimaru

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice: Dwie firmy są gotowe wywieźć niebezpieczne odpady z Glimaru

W czwartek, 1 października otwarte zostały oferty w ogłoszonym przez Miasto Gorlice przetargu, na realizację zadania związanego z wywiezieniem niebezpiecznych odpadów składowanych na terenie byłej rafinerii. Zgłosiły się dwie firmy.

Dwie firmy są gotowe wywieźć niebezpieczne odpady z byłej rafinerii Glimar w Gorlicach. Oferty przetargowe zostały otwarte, a urzędnicy przystąpią teraz do ich szczegółowego sprawdzania.

Oferowane przez firmy wynagrodzenie to odpowiednio niemalże 49 mln zł oraz prawie 75 mln zł. Pierwsza z kwot mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie.

-Miasto Gorlice będzie obecnie podejmowało działania zmierzające do zakończenia procedury przetargowej i podpisania umowy oraz jak najszybszego rozpoczęcia wywozu – informuje miasto.

Pod koniec lipca była rafineria znów dała o sobie znać. Strażacy interweniowali dwa razy. Podczas pierwszego alarmu, mimo, iż mówiono o alarmie chemicznym, nic poważnego się nie stało. W trakcie drugiego, po pobraniu próbki okazało się, że wypływająca ciecz to silny kwas.

Gorlice: Kolejny alarm w byłej rafinerii. Co tam się stało?
Strażacy z Gorlic po raz kolejny wezwani zostali na teren byłej rafinerii Glimar. Do wycieku niebezpiecznej substancji doszło tam już drugi raz w tym tygodniu. Wczoraj (29.07) około godziny 11:25 gorliccy strażacy po raz kolejny dostali zgłoszenie o wycieku substancji z jednego ze zbiorników na ter…

Na terenie byłej rafinerii wciąż znajduje się około 5 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów.

fot. PSP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje