piątek, 1 kwietnia 2022 13:02

Gorlice. Będą podwyżki cen na cmentarzach. "Nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na umieranie"

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. Będą podwyżki cen na cmentarzach. "Nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na umieranie"

W Rada Miasta Gorlice przegłosowała projekt uchwały zakładający podwyżki cen za usługi na cmentarzach. Radni tłumaczą decyzję, wzrostem kosztów, jakie generują materiały budowlane, jednak niezadowoleni mówią, że teraz nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na umieranie.  

Rada Miasta Gorlice prawie jednogłośnie (wyjątkiem była Alicja Nowak, która nie poprała rozwiązania) zaakceptowała projekt uchwały, zakładającej podwyżki cen za usługi na cmentarzach. W praktyce oznacza to znacznie większy koszt dla zwykłych mieszkańców. Obecnie za wykopanie piwniczki pod grobowiec na dwie trumny, klient musiał zapłacić 1500zł, teraz ten koszt zwiększy się do 2100 zł, czyli o 600zł więcej.  Nie inaczej jest w przypadku piwniczek pod grobowiec na trzy i cztery trumny. Tutaj dodatkowo trzeba będzie dołożyć 600zł i 700zł w porównaniu z cenami dotychczasowymi.  

Jak twierdzą władze miasta, obecnie obowiązujące ceny są niewspółmierne ze współczesnymi realiami i  kosztami. Złośliwi zwracają uwagę, że materiały drożeją we wszystkich obszarach, jednak podwyżki wprowadza się tylko na cmentarzach.

Nowe przepisy wejdą w życie 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

fot. pixabay

Gorlice - najnowsze informacje