wtorek, 28 lipca 2020 13:01

Gorlice: Starostwo uspokaja mieszkańców. Było niebezpiecznie, ale sytuacja jest opanowana

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice: Starostwo uspokaja mieszkańców. Było niebezpiecznie, ale sytuacja jest opanowana

Była rafineria w Gorlicach znów dała o sobie znać. Wczoraj (27.07) Państwowa Straż Pożarna w Gorlicach postawiona została na równe nogi. Sytuacja uznawana była za niezwykle poważną – mówiono nawet o alarmie chemicznym. Obecnie Starostwo uspokaja mieszkańców. Nic poważnego się nie stało!

Wczoraj o 16:47 burmistrz Gorlic zaalarmował straż o wycieku w stacji wychwytowej D13 i D15 na terenie byłej rafinerii nafty Glimar. Z powodu nieszczelności, ze zbiorników o powierzchni 350 i 150 m3, wyciekała niezidentyfikowana substancja.

Gorlice. Wyciek w rafinerii. Powołano sztab kryzysowy
Wyciek zauważono ok. godz. 16. Nieznana substancja wydobywa się z dwóch wielkogabarytowych zbiorników znajdujących się na terenie byłej rafinerii nafty Glimar. Na miejsce wezwano strażaków i powołany sztab kryzysowy.

W związku z niebezpieczeństwem, zwołany został sztab kryzysowy. Przy udziale przedstawicieli Straży Pożarnej oraz Urzędu Miasta odbyła się wizja lokalna.

-Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się, że zdarzenie z początku wydawało się dużo poważniejsze, niż było w rezultacie. Wzrost poziomu słupa cieczy i wyciek spowodowany był prawdopodobnie opadami atmosferycznymi – informuje Maciej Foryś ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Straż zabezpieczyła wyciek i zdecydowała o nadzorze właścicielskim.

Do podobnej sytuacji doszło w Gorlicach już wcześniej. Niestety toksyczne odpady wciąż zagrażają mieszkańcom miasta.

Gorlice: Bomba tyka coraz głośniej
Sprawa chemikaliów składowanych nielegalnie na terenie byłej rafinerii w Gorlicach coraz poważniejsza. Kilka dni temu aresztowano 57-letniego mieszkańca gminy Biecz, związanego ze sprawą nielegalnego składowiska na terenie byłej Rafinerii Nafty „Glimar” w Gorlicach. Andrzej B., pracownik firmy ISA…

fot. archiwum PSP GorliceGorlice - najnowsze informacje