niedziela, 17 stycznia 2021 17:22

Gorlice. Tragiczny pożar w Szymbarku. Nie żyje 14-latka

Autor Wiktoria Mitura
Gorlice. Tragiczny pożar w Szymbarku. Nie żyje 14-latka

Tragiczny finał pożaru w miejscowości Szymbark (powiat gorlicki, gmina Gorlice). W pogorzelisku strażacy znaleźli ciało 14-letniej dziewczynki.

Z pożarem, który wybuchł dziś rano walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Akcja prowadzona była w bardzo trudnych warunkach. Drewniany dom, oddalony od innych zabudowań, znajdował się w trudno dostępnym miejscu. Strażacy, aby pociągnąć linię gaśniczą, która miała długość blisko jednego kilometra musieli posłużyć się quadami i skuterem śnieżnym.

Po przybyciu na miejsce, przed płonącym domem znaleźli mężczyznę i dwójkę chłopców w wieku 11 i 16 lat. Wszyscy z objawami zaczadzenia. Na ciało 14-letniej dziewczynki natrafili dopiero około 13 strażacy dogaszając zgliszcza i przeszukując pogorzelisko.

Jak informuje portal bobowa24.pl dom zamieszkiwał ojciec samotnie wychowujący czwórkę dzieci. Troje z nich razem z ojcem przebywa w szpitalu.

Na miejscu pożaru nadal trwa akcja gaśnicza, dysponowane są kolejne jednostki. Linia gaśnicza o długości blisko jednego...

Opublikowany przez Gorlice112.pl Niedziela, 17 stycznia 2021

Fot: Gorlice112.pl, OSP KSRG Ropa

Gorlice - najnowsze informacje