poniedziałek, 23 maja 2022 11:33

Mieszkaniec Gorlic uciekł z miejsca wypadku. Miał 1,5 promila

Autor Patryk Trzaska
Mieszkaniec Gorlic uciekł z miejsca wypadku. Miał 1,5 promila

Dużo czasu na przemyślenia będzie miał kierowca Volvo, który wczoraj (tj. 22 maja) spowodował wypadek samochodowy w Gorlicach, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się potem okazało, miał on 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę, 22 maja przy ulicy Parkowej w Gorlicach kierowca volvo uderzył w bok jadącego prawidłowo samochodu mieszkańca gminy Lipniki. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Wezwani na miejsce policjanci szukali opisanego przez poszkodowanego kierowcę auta sprawcy, ale nigdzie w okolicy go nie zauważyli.

W znalezieniu poszukiwanego kierowcy pomógł monitoring. Na podstawie zapisów z okolicznych kamer funkcjonariuszom szybko udało się ustalić miejsce zamieszkania mężczyzny. Po dotarciu na miejsce policjanci poddali sprawcę wypadku badaniu alkomatem. Okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu aż 1,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca volvo trafił do aresztu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, dlatego sprawca odpowie tylko za kierowanie pojazdem i spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości. Sprawą zajmuję się jednostka policji w Gorlicach.

fot. Pixabay

Gorlice - najnowsze informacje