piątek, 16 września 2022 14:02

Gorlice. Uratował mężczyznę z płonącego pojazdu. Obok ulatniał się gaz

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. Uratował mężczyznę z płonącego pojazdu. Obok ulatniał się gaz

O krok od tragedii był mieszkaniec gminy Lipinki, który wypadł z drogi i uderzył w skrzynkę przyłącza gazowego i energetycznego. Na pomoc mężczyźnie ruszył pan Tomasz, który został właśnie odznaczony przez Komendant Powiatową Policji w Gorlicach.

W ostatnią niedzielę (11 września) w miejscowości Wójtowa (powiat gorlicki) około godziny 18:00 samochód kierowany przez mieszkańca gminy Lipinki wypadł z drogi i uderzył w skrzynkę przyłącza gazowego i energetycznego znajdującą się na prywatnej posesji. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia rury gazowej, natomiast z samochodu zaczął wydobywać się dym i pojawił się ogień.

Przejeżdżający tą drogą, mieszkaniec Wójtowej pan Tomasz Kiełtyka bez chwili wahania zatrzymał samochód w bezpiecznej odległości i podjął akcję ratunkową. Najpierw wyciągnął z płonącego już pojazdu nieprzytomnego kierującego, a następnie przystąpił do udzielenia mu pierwszej pomocy. W wyniku tego działania poszkodowany odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Natomiast pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu uległ bardzo szybko całkowitemu spaleniu.

Relacja z wypadku w Wójtowej - fot. Wika Mastej - Gorlice 998

Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach mł. insp. Dorota Tokarz, dziękując panu Tomaszowi podkreśliła wielką odwagę i wspaniałą postawę jaką wykazał się w trakcie zaistniałego zdarzenia, ratując życie drugiego człowieka. Wyraziła również przekonanie, że zaprezentowana postawa poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób we własnym otoczeniu, jest godna słów najwyższego uznania i naśladowania.  Na zakończenie spotkania, po słowach uznania i przekazanych życzeniach pomyślności w dalszym życiu pani Komendant wręczyła gościowi okolicznościowy list gratulacyjny z podziękowaniami za bardzo odpowiedzialną postawę społeczną oraz drobny upominek.

inf. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje