niedziela, 19 września 2021 20:05

Gospodarstwo doszczętnie zniszczone. Spaliły się zwierzęta, maszyny i urządzenia [ZDJĘCIA]

Autor Tomasz Stępień
Gospodarstwo doszczętnie zniszczone. Spaliły się zwierzęta, maszyny i urządzenia [ZDJĘCIA]

W bardzo trudnych warunkach przebiegała akcja sądeckich strażaków, którzy starali się opanować pożar budynków gospodarczych w Łomnicy Zdroju. Ze względu na trudny teren zastępy nie mogły dojechać samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru. Skutki były tragiczne.

Późną nocą, po godzinie 23 w sobotę, 18 września zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz dziesięć zastępów z OSP zostały zaalarmowane – palił się budynek gospodarczy Łomnicy Zdroju. Gdy strażacy przybyli na miejsce, ogień objął już cały obiekt. W płonącym budynku znajdowały się zwierzęta hodowlane tj. koń, cielęta i świnie. Niestety, w chwili dotarcia straży na miejsce pożaru, dach budynku oraz strop był już zawalony. – Nie było możliwości dotarcia do zwierząt – relacjonują strażacy.

Co gorsza, możliwości działań jednostek były mocno ograniczone ze względu na trudny teren. Nie było możliwości dojazdu samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru. Ale strażacy radzili sobie jak mogli. – Ze względu na problem dostarczania wody zbudowano mieszany systemu dostarczania wody tj. dowożenie i przetłaczanie – informuje rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straż Pożarnej w Nowym Sączu.

Sytuacja była o tyle trudna, że w pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny. Na szczęście udało się je uratować.

Po opanowaniu pożaru strażacy przegrzebali pogorzelisko i przelali składowane w budynku siano i inne nadpalone elementy konstrukcji. Niestety, w wyniku pożaru budynek gospodarczy został doszczętnie zniszczony. Spaliły się też znajdujące się w nim zwierzęta. Pożar zniszczył także maszyny i urządzenia. Działania 13 zastępów i 41 strażaków trwały ponad siedem godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje