poniedziałek, 31 lipca 2023 08:49

Gratka dla miłośników motoryzacji. Przed nami XV Zlot Zabytkowych Pojazdów

Autor Patryk Trzaska
Gratka dla miłośników motoryzacji. Przed nami XV Zlot Zabytkowych Pojazdów

W pierwszy weekend sierpnia w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się XV Zlot Zabytkowych Pojazdów. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów zabytkowej, polskiej i zagranicznej motoryzacji. Jakie atrakcje zaplanowano?

Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia. W pierwszym dniu zlotu uczestnicy wezmą udział w rajdzie indywidualnym, wyznaczoną trasą z Miasteczka Galicyjskiego do Krynicy Zdroju. Na krynickim deptaku załogi zlotowe przywita Piotr Ryba, Burmistrz Miasta Krynicy Zdroju, a następnie kolumna wszystkich pojazdów wyruszy na teren partnera zlotu – Ośrodka Słotwiny Arena, gdzie w godzinach popołudniowych, będzie można z bliska przyjrzeć się wszystkim modelom pojazdów uczestniczących w zlocie.

Z kolei w niedzielę (6 sierpnia) w Miasteczku Galicyjskim na płycie rynku rozpocznie się prezentacja blisko 70 zabytkowych pojazdów. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Maciej Wisławski - najbardziej utytułowany i najpopularniejszy polski pilot rajdowy. Sympatycy miniatur samochodów będą mogli obejrzeć specjalną wystawę prywatnej kolekcji modeli pojazdów retro Romana Jaskółki. Dla najmłodszych tradycyjnie przygotowano „Strefę Małego Zlotowicza”.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć mieszanka muzyki bluesowo-rockowej w wykonaniu Macieja Kłeczka wraz z przyjaciółmi. Parada wszystkich załóg zlotowych wyruszy na ulice Nowego Sącza i przejedzie ul. Lwowską, przez Rynek i Aleje Wolności, by ulicą Królowej Jadwigi i ulicą płk. W. Beliny-Prażmowskiego wrócić do Miasteczka na uroczyste zakończenie Zlotu.

inf. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

fot. Piotr Grabarek

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka