poniedziałek, 27 listopada 2023 12:06

Dachowanie w Chochołowie. W aucie 6 nastolatków. Kierował 14-latek [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Dachowanie w Chochołowie. W aucie 6 nastolatków. Kierował 14-latek [WIDEO]

Do groźnego wypadku doszło na oblodzonej drodze powiatowej w Chochołowie w kierunku Dzianisza. Auto, którym jechało 6 nastolatków, dachowało i zatrzymało się na boku. Młodzi ludzie uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, za kierownicą siedział 14-latek, który kierował autem swojego ojca.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 listopada, po godz. 18. Na śliskiej nawierzchni osobowa dacia Duster wpadła w poślizg, dachowała i zatrzymała się na boku.

Jak doszło do wypadku można zobaczyć na nagraniu, które opublikowała na Facebooku strona Bandyci drogowi. Na filmie najpierw widać driftujące na parkingu przed sklepem auto, w którym jedzie 6 nastolatków. Potem samochód wyprzedza pojazd autora nagrania i po chwili dachuje.

Dachowanie w Chochołowie, za kierownicą pijany 14-latek. Jego koledzy uciekli z miejsca zdarzenia. W środku znajdowało 6 osób. https://goral.info.pl/artykul/samochodem-jechalo-6/1202996#lpgonebtdes8gj7oh1l

Opublikowany przez Bandyci drogowi Niedziela, 26 listopada 2023

Świadek wypadku wezwał pomoc i ruszył w kierunku leżącego na boku auta. Z pojazdu wydostało się pięciu nastolatków, którzy zginęli w ciemności. Na miejsce zadysponowano policję z Czarnego Dunajca oraz strażaków z OSP Chochołów i JRG Nowy Targ, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Cześć strażaków ruszyła ich tropem uciekinierów, ale nie udało się im ich znaleźć. Zatrzymano tylko 14-latka, który oświadczył, że to on kierował autem. Po zbadaniu go alkomatem, okazało się , że wcześniej spożywał alkohol.

Po chwili pięciu pasażerów w wieku 14-16 lat wróciło jednak w pobliże prowadzonej przez służby akcji. Dwóch z nich potrzebowało pomocy medycznej. Zostali przewiezieni do szpitala na badania karetką. Pozostali przekazani zostali rodzicom.

Jak informuje podkom. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji, 14-latek kierował dacią Duster swojego ojca. Badanie trzeźwości wskazało, że spożył minimalną dozwoloną ilość alkoholu.

Okoliczności zdarzenia wyjaśni nowotarska policja. Problemy mogą mieć nie tylko nastolatkowie, ale i ich rodzice. Dochodzenie prowadzone jest też w kierunku okoliczności dopuszczenia do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.  

fot. screen Fb. Bandyci drogowi

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka