piątek, 19 lipca 2019 09:22

Groźny wypadek na Gubałówce. Koń kopnął 7-letnią dziewczynkę w twarz

Autor Joanna Frydrych
Groźny wypadek na Gubałówce. Koń kopnął 7-letnią dziewczynkę w twarz

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, przed godziną 16 na Gubałówce. Koń prowadzony przez opiekuna podczas przejażdżki kopnął w twarz 7-letnią dziewczynkę, która spacerowała po deptaku z rodzicami. Dziecko trafiło do zakopiańskiego szpitala z licznymi obrażeniami.

18 lipca tuż przed godziną 16.00 w Zakopanem na Gubałówce na popularnym deptaku doszło do groźnego wypadku z udziałem 7-letniej dziewczynki. Koń, który prowadzony był przez 46-letniego mężczyznę podczas nawracania kopnął nagle dziewczynkę w twarz oraz jej ojca. Rodzina przyjechała na wypoczynek z województwa mazowieckiego i tego dnia spacerowali razem pod Gubałówce. Mężczyzna prowadzący za uprząż konia wykonywał właśnie usługę odpłatnej przejażdżki konnej po deptaku. Nie wiadomo jeszcze z jakiego powodu koń tak się zachował. Czy został czymś spłoszony czy też ktoś zaczepiał to zwierzę.

Efektem kopnięcia są znaczne obrażenia dziecka skutkujące złamaniem obojczyka, ranami twarzy i ciała. Dziecko obecnie przebywa w zakopiańskim szpitalu. Policjanci niezwłocznie podjęli ustalenia na miejscu wypadku. Mężczyzna, który opiekował się koniem został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był po użyciu alkoholu tj. 0.23 promila. 46-latek po czynnościach został zwolniony natomiast policjanci ustalili, że działalność gospodarcza została oficjalnie zgłoszona i posiada stosowne ubezpieczenie.

Jeszcze dzisiaj zostanie wszczęte dochodzenie, które ma za zadanie wyjaśnić okoliczności tego wypadku. Wstępnie zakwalifikowaliśmy to zdarzenie jako wypadek za co może grozić 46-latkowi do 3 lat w więzieniu. Jeżeli jednak obrażenia dziecka okażą się poważne i biegli wydadzą stosowną opinię wówczas kara może wynieść od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności policyjne są w toku - mówi Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Info: KPP Zakopane

Podhale - najnowsze informacje