wtorek, 17 stycznia 2023 08:37

[Foto] Groźny wypadek z przedszkolakami. Dziecko wypadło przez szybę. Są ranni

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Groźny wypadek z przedszkolakami. Dziecko wypadło przez szybę. Są ranni

Do  zdarzenia drogowego doszło po godzinie 7.00 w miejscowości Szklary w  gm. Jerzmanowice – Przeginia. Kierujący busem, przewożący dzieci do  przedszkola prawdopodobnie  utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w słup  ogrodzeniowy, w wyniku czego jedno z dzieci wypadło przez boczną szybę  pojazdu. W sumie czworo z podróżujących osób zostało  przetransportowanych do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 66-letni kierujący busem m-ki Renault Trafic, prawdopodobnie na łuku drogi wpadł w poślizg i utracił panowanie  nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego uderzył w słup ogrodzenia prywatnej posesji. Kierowca przewoził busem pięcioro dzieci w wieku od 3 do 5 lat oraz ich 30-letnią opiekunkę.

W  wyniku tego zdarzenia, dwoje dzieci, kierowca i opiekunka, z ogólnymi potłuczeniami ciała, zostało przetransportowanych do szpitala celem  dalszej diagnostyki.  Jedno z dzieci, w wyniku zderzenia, wypadło przez boczną szybę busa i  pozostało na obserwacji. Pozostałym, podróżującym busem dzieciom nic się nie stało, zostały na miejscu odebrane przez swoich opiekunów. Kierowca był trzeźwy.

Okoliczności i przyczynę tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

– Panujące  warunki atmosferyczne powodują, iż na drogach jest wciąż  niebezpiecznie, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla  pieszych. Dlatego  apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej  porze roku warunki na drogach są znacznie utrudnione

– przypomina policja.

mapa: OpenStreetMap

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje