poniedziałek, 1 lutego 2021 14:01

Idealne pióro wieczne – nowoczesne, a może w stylu vintage?

Autor Artykuł sponsorowany
Idealne pióro wieczne – nowoczesne, a może w stylu vintage?

Podejmując decyzję o zakupie pióra wiecznego, jedną z pierwszych kwestii, jaka nas interesuje jest jego wygląd. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz i to od naszego indywidualnego gustu oraz predyspozycji zależy, czy podobają nam się modele szalone, minimalistyczne, kolorowe i nowoczesne, czy jednak te podążające nieco w stronę oldschool’u i piór wiecznych naszych dziadków. Decyzja do łatwych nie należy. Jedne i drugie modele mają w sobie „to coś”. Co zatem przemawia na korzyść każdej z wspomnianych wcześniej grup? Które pióro wieczne sprawdzi się u Was? Postaramy się pomóc! Zachęcamy do dalszej lektury!

Pióra wieczne vintage

Pióra wieczne w stylu vintage są skarbem wśród artykułów piśmienniczych. Mają zarówno wady jak i zalety, a ich ceny wahają się od tych niskich do tych naprawdę wysokich. Niezwykle rzadkie modele, serie limitowane, pozłacane klasyki – potrafią kosztować przysłowiowe „miliony monet”.  Jeśli jednak nie dysponujecie takim budżetem – spokojnie. Dla Was również coś się znajdzie! Tańsze modele są równie piękne. Tego rodzaju pióra, bardzo często przechodzą z pokolenia na pokolenie i poza swoją oczywistą wartością, nabywają też wartości sentymentalnej. Jeśli jesteście fanami piór vintage lub tych na nie stylizowanych, przedstawiamy ich plusy oraz minusy.

Pióro wieczne z stylu vintage – czy ma wady?

Poza wymienionymi wcześniej zaletami, jak: wysoka wartość, niecodzienna stylistyka i wyjątkowy charakter, z posiadaniem pióra wiecznego vintage, wiążą się wady. Główną jest ich, idąca za wiekiem, kruchość. Te modele mogą ulegać awariom, częściej niż modele nowoczesne, a ze względu na ich wiek i mechanizm, możecie mieć problem ze znalezieniem miejsca, w którym tego rodzaju pióro naprawicie. Rozważając zakup pióra wiecznego vintage, warto zastanowić się nad sposobem jego napełniania. Jeżeli ten starodawny Wam odpowiada, a pióro jest w Waszym stylu  - nie ma na co czekać. Na pewno będziecie zadowoleni z pióra wiecznego, które niesie za sobą piękne historie, napisało wiele miłosnych listów i zaadresowało mnóstwo ważnych kopert.

Nowoczesne pióro wieczne - zalety

Podstawowym plusem nowoczesnego pióra wiecznego jest jego wytrzymałość oraz solidność. Lepsza jakość, mniej awaryjny mechanizm, materiały wysokiej klasy. Pióra tego rodzaju są najczęstszym wyborem studentów i uczniów w dzisiejszych czasach. Wygoda pisania, nieskomplikowane napełnianie, niższa cena. Niepodważalnym atutem jest okres użytkowania takiego gadżetu. Są dużo solidniejsze i nawet po długim okresie korzystania z nich, rzadko kiedy wymagają naprawy. Jeżeli szukacie pióra tego typu, koniecznie zainteresujcie się piórem wiecznym Parker IM. Jest piękne, minimalistyczne i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Idealne dla osób mocno stąpających po ziemi. Solidne, precyzyjnie wykonane, lekko sunące po kartce papieru.

Pióro wieczne w nowoczesnym stylu - wady

Gdy mowa o minusach tego rozwiązania, należy wspomnieć, że nowoczesne pióra wieczne mogą mieć tendencję do niepisania od razu po wyjęciu z pudełka. Nie zdarza się to często, szczególnie gdy kupujemy pióro od sprawdzonego producenta, jednak może mieć miejsce. Konieczne jest w takiej sytuacji przepłukanie stalówki lub zwyczajne rozpisanie naszego pióra. Kolejnym plusem i minusem jest nowoczesny sposób napełniania. Jednym odpowiada, innym nie. Jeśli macie sentyment do klasycznych modeli – może nie przypaść Wam to do gustu.

Pisanie piórem wiecznym to prawdziwa rozkosz

Zarówno pióra wieczne vintage, jak i modele nowoczesne, znajdą swoich zwolenników. Jeśli jednak nie jesteście przekonani do pisania piórem i za wszelką cenę wybieracie długopis, koniecznie zainteresujcie się równie jakościowymi rozwiązaniami. Godne uwagi długopisy to m.in. Długopis Parker Jotter XL Monochrome Gold oraz Długopis Parker Jotter XL Monochrome Black. Eleganckie, modne, stylowe. Nie powstydzicie się ich na żadnym biznesowym spotkaniu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje