sobota, 7 listopada 2020 15:54

IKEA zamknięta do odwołania? Niekoniecznie

Autor Tomasz Stępień
IKEA zamknięta do odwołania? Niekoniecznie

Dziś weszły w życie ogłoszone kilka dni temu kolejne restrykcje wiązane z coraz większą ilością zakażeń.

Zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych (oprócz aptek, sklepów spożywczych i usługowych), kina, teatry, muzea. Czynne miały być natomiast sklepy meblowe - jeszcze w czwartek rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będą otwarte. Jednak opublikowane w piątek przed 19-tą rozporządzenie zmieniło swoją treść.

Branża nie kryła zaskoczenia. – Drodzy Klienci, w związku z ogłoszonymi nowymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z pandemiąCOVID-19 informujemy, że wszystkie sklepy stacjonarne IKEA w Polsce zostanązamknięte od 07.11.2020 r. do odwołania – poinformowała sieć IKEA w mediach społecznościowych.

Jeszcze większe zaskoczenie decyzja rządu wywołała u klientów sklepów. – Masakra. Castorama będzie czynna a Ikea nie. Ja tego nie rozumiem. – komentują internauci.

– Nie ma to jak zaskoczyć klientów i przedsiębiorców po raz setny. Co za banda niekompetentnych idiotów – napisał dziennikarz Łukasz Warzecha.

Ale być może ostra krytyka spowoduje, że rząd wycofa się z restrykcji nałożonych na branżę meblarską.

– Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego w najbliższy poniedziałek o 9.30 w MRPiT  organizuje spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej. Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży – informuje Olga Semeniuk, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii.

Można tylko żałować, że ministerstwo nie pomyślało o rozmowach i wypracowaniu odpowiednich protokołów bezpieczeństwa PRZED, a nie już po zamknięciu sklepów. Taka kolejność byłaby poprawna. A to, niestety, nie pierwsza tego typu sytuacja, gdzie najpierw rząd sam stwarza jakiś problem, a potem usiłuje go przezwyciężyć. Jak mówią – co kraj, to obyczaj.

Tak czy inaczej branża jest gotowa do rozmów. – Dziękujemy za zaproszenie. Potwierdzamy gotowość do pracy nad protokołami bezpieczeństwa. Nasze sklepy o dużej pow. są bezpiecznymi miejscami zakupów, potwierdzają to dane. W czasie epidemii wyposażenie domu stało ważniejsze niż kiedykolwiek – informuje IKEA.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje