czwartek, 25 marca 2021 12:15

Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc? Dieta pudełkowa Kraków

Autor Artykuł sponsorowany
Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc? Dieta pudełkowa Kraków

Jeśli pragniesz poprawić swoją sylwetkę lub zadbać o cenne zdrowie, a przy tym jeść smacznie i zdrowo, catering dietetyczny jest rozwiązaniem szytym na miarę Twoich potrzeb. Ile kosztuje dieta pudełkowa na terenie Krakowa oraz czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego cateringu? Odpowiedzi na te pytania zawiera poniższy artykuł.

Dieta pudełkowa Kraków: jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Czym należy się kierować przy wyborze diety pudełkowej w Krakowie? Na rynku działa mnóstwo firm, które oferują różne warianty cateringu dietetycznego. Ceny dziennego wyżywienia wahają się między 40 a 90 zł. Nietrudno wyliczyć, że zbliżony miesięczny koszt cateringu wynosi od 1000 do 2400 zł (wyłączając niedziele). Skąd biorą się tak ogromne różnice w cenie? I czy podczas wyboru diety warto sugerować się ceną? Na koszt danej oferty mają wpływ takie czynniki, jak jakość użytych produktów, rodzaj i kaloryczność wybranej diety, zróżnicowanie poszczególnych dań, gatunek użytych opakowań czy renoma danej firmy cateringowej. Propozycje charakteryzujące się wyjątkowo niską ceną z pewnością nie zaskoczą nas znakomitą jakością usług i bogactwem użytych produktów. Czasem warto zapłacić nieco więcej i cieszyć się znakomitą jakością i dużą różnorodnością dostarczanych posiłków. Ponadto przy wyborze konkretnego dostawcy dobrze jest zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów. Pomogą one wyszukać sprawdzoną i godną polecenia dietę pudełkową.

Dieta pudełkowa bez nabiału: produkty i dania

Dieta pudełkowa to rozwiązanie dietetyczne, dzięki któremu zadbasz o posiłki dostosowane do osobistych potrzeb zdrowotnych czy postanowień żywieniowych. Jedną z propozycji firm oferujących dietę pudełkową są cateringi dla osób unikających nabiału. Produkty mleczne zostały tam zastąpione roślinnymi zamiennikami (np. tofu, napój migdałowy, napój sojowy) lub produktami mlecznymi bez laktozy. Poniżej przedstawiono przykładowe dania w ramach diety pudełkowej wykluczającej nabiał:

Śniadanie

Pieczona owsianka na mleku migdałowym.

Drugie śniadanie

Sałatka owocowa podana z truskawkowym puddingiem z tapioki.

Obiad

Dorsz w sezamowej panierce, puree ziemniaczane, gotowane brokuły z sosem jogurtowo-chrzanowym.

Podwieczorek

Wędzone tofu w pomidorach, sałatka z ogórka, sezamu i kiełków podana z miodowym dressingiem.

Kolacja

Sałatka z mozzarellą bez laktozy, pomarańczą i orzechami nerkowca.

Ile można schudnąć na diecie pudełkowej?

Częstym powodem, dla którego wiele osób decyduje się przejść na dietę, jest chęć utraty nadprogramowych kilogramów. Siedzący tryb życia czy szeroko dostępna przetworzona żywność stanowczo nie sprzyja zachowaniu nienagannej figury. Aby cieszyć się szczupłą sylwetką trzeba dbać o regularną aktywność fizyczną oraz racjonalne i zdrowe odżywianie. Nasuwa się więc pytanie: czy zastosowanie diety pudełkowej sprzyja utracie wagi? Jak najbardziej. Aby tak było należy jednak postawić na odpowiedni rodzaj cateringu.

Oferta diety pudełkowej jest bardzo rozbudowana, a jednym z czynników charakteryzujących poszczególne propozycje jest kaloryczność. Osoby, dla których zasadniczym celem jest utrata wagi, mogą postawić na dietę redukcyjną, która dostarcza mniejszą liczbę kalorii. Racjonalna dieta odchudzająca umożliwia utratę średnio 4 kg na miesiąc. Liczba ta może jednak ulec pewnym odchyleniom ze względu na takie czynniki jak: płeć, stan zdrowia, wiek czy aktywność osoby korzystającej z danej diety. Aby dieta pudełkowa przyniosła oczekiwane rezultaty warto pamiętać o trzech kluczowych zasadach:

  • Wybierz właściwą dietę
    Przed wyborem określonego cateringu należy zasięgnąć konsultacji dietetyka, który ustali zasady bezpiecznego odchudzania. Sprawdzone firmy oferujące dietę pudełkową na terenie Krakowa posiadają na swoim pokładzie doświadczonego dietetyka.
  • Nie podjadaj
    Jadłospis w ramach wybranego cateringu został opracowany tak, by dostarczyć niezbędną ilość kalorii i składników odżywczych na dany dzień.
  • Pamiętaj o aktywności fizycznej
    Regularne ćwiczenia podkręcą metabolizm oraz zwiększą ilość spalanych kalorii. Ruch pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty odchudzania.
Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje