poniedziałek, 12 lipca 2021 11:07

Ile osób zaszczepiło się w Gorlicach? Powiat blisko krajowej średniej

Autor Aleksandra Tokarz
Ile osób zaszczepiło się w Gorlicach? Powiat blisko krajowej średniej

W minioną sobotę i niedzielę na gorlickim rynku stanął mobilny punkt szczepień. Jak przekazuje samorząd – cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. W powiecie gorlickim w pełni zaszczepionych jest już ponad 30% mieszkańców. W samych Gorlicach 37,7%.

W specjalnie przygotowanych i wyposażonych kontenerach można było, bez wcześniejszej rejestracji, przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Dla wszystkich chętnych dostępna była także darmowa woda, przygotowana przez Uzdrowisko Wysowa S.A.

Z weekendowej akcji szczepień w Gorlicach skorzystało 365 osób.

- W związku z dużą frekwencją i zainteresowaniem, przy organizacji kolejnych, plenerowych wydarzeń na terenie Gorlic, planujemy ponowne uruchomienie mobilnych punktów szczepień przeciwko Covid – 19 – informuje gorlicki samorząd.

Co ciekawe, poziom zaszczepienia mieszkańców powiatu gorlickiego zbliżony jest do średniej krajowej. W mieście zaszczepionych dwoma dawkami jest niemal 10 tysięcy osób, co daje 37,7% jego mieszkańców. W całym powiecie gorlickim pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 73 tysiące osób, zaś 33 tysiące otrzymało drugą dawkę – to w sumie daje 30% zaszczepionych mieszkańców powiatu.

koronawirus najnowsze informacje

fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje