sobota, 16 stycznia 2021 12:04

Ile osób zaszczepiło się z grupy „0” w powiecie myślenickim?

Autor Wiktoria Mitura
Ile osób zaszczepiło się z grupy „0” w powiecie myślenickim?

Pierwsze szczepienia w powiecie myślenickim rozpoczęły się 4 stycznia. Od tego dnia do końca miesiąca odbywają się szczepienia grupy „0”. Zapisy zakończyły się wczoraj. Ile osób się zaszczepiło, a ile się zgłosiło?

Szczepienia w powiecie myślenickim wykonuje Punkt Szczepień przy Oddziale Zakaźnym SP ZOZ w Myślenicach (szpital węzłowy). Do tej pory zaszczepiono ponad 430 osób, zgłoszeń jest około 1300.

Równocześnie trwają przygotowania do realizacji Etapu I, który rozpocznie się od 25 stycznia i będzie realizowany przez przychodnie POZ. Szczepionki przeznaczone są dla seniorów i dla mieszkańców DPS, a potem dla kolejnych grup. Rejestracja dla osób, które skończyły 80 lat już ruszyła. Dla seniorów, którzy ukończyli 70 lat - 22 stycznia.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców powiatu myślenickiego do szczepień, a rodziny seniorów do pomocy im w tym procesie – mówi starosta Józef Tomal.

Lista placówek POZ na terenie powiatu myślenickiego gdzie można zarejestrować się i zrealizować szczepienia: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie.

W powiecie myślenickim do 13 stycznia potwierdzonych zostało 4 889 zakażeń. Z osób chorujących na COVID-19 zmarły 82 osoby.

Myślenice - najnowsze informacje