poniedziałek, 28 marca 2022 14:11

Implanty zębów w Krakowie - co warto wiedzieć?

Autor Artykuł sponsorowany
Implanty zębów w Krakowie - co warto wiedzieć?

Zalety implantów. Dlaczego są tak atrakcyjnym rozwiązaniem?

Implanty cieszą się coraz większym powodzeniem. Jakie czynniki wpływają na ich popularność? Z jakiej oferty stomatologów mogą w tej dziedzinie skorzystać mieszkańcy Krakowa? Sprawdzamy!

Kraków jest miastem dynamicznie rozwijającym się, a tym samym atrakcyjnym dla ludzi ambitnych, marzących o dobrej pracy i wspaniałej karierze. Dla takich osób wygląd jest równie ważny, jak staranne wykształcenie i bogate doświadczenie zawodowe. Odpowiedzią na ich potrzeby jest coraz bogatsza oferta stomatologii estetycznej i protetycznej, pozwalającej spełnić marzenia o pięknym uśmiechu.

Implantologia w Krakowie nie mogłaby się tak dobrze rozwijać, gdyby nie coraz szersza wiedza na temat samych implantów. Co musisz wiedzieć na ich temat, zanim zdecydujesz się na taki sposób walki o piękny uśmiech?

Ząb na implancie – jak to wygląda?

Zasady wypełniania braków zębowych implantami są dość proste. Najpierw dentysta sprawdzi, czy stan tkanki kostnej pozwala w twoim przypadku na skorzystanie z takiego rozwiązania, następnie układa plan leczenia. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zamocowanie w kości tytanowej śruby – implantu, na którym z czasem odbudowany zostanie ząb (lub kilka zębów). Na implancie można też zamocować całą szczękę, umocowaną na 4 lub 6 śrubach.

Implantologia – na czym polega jej fenomen?

Implantologia ma wiele zalet, dzięki czemu stała się jedną z najważniejszych dziedzin we współczesnej stomatologii. Do tych najważniejszych zaliczają się:

  • naturalny wygląd zębów i poczucie większej pewności siebie;
  • trwałość, dzięki której zębami na implantach możesz się cieszyć nawet przez 30 lat;
  • brak problemów z żuciem i gryzieniem;
  • ochrona tkanki kostnej przed zanikiem – implant zastępuje korzeń zęba, dzięki czemu unikniesz problemów z rozsuwaniem się sąsiednich zębów;
  • brak ruchomych elementów, na które użytkownicy tradycyjnych protez narzekają ze względu na duże ryzyko otarć i mikrourazów.

Kto i kiedy może skorzystać z implantów?

Implanty to szansa na piękny uśmiech, z której mogą skorzystać osoby dotknięte zarówno bezzębiem, jak i brakiem pojedynczych zębów. Niestety, nie we wszystkich przypadkach taka protetyka może być stosowana. Najpoważniejszym problemem jest osłabienie lub znaczny zanik tkanki kostnej, uniemożliwiający montaż tytanowej śruby. Chcesz skorzystać z implantów? Nie trać czasu. Im prędzej miejsce korzenia zęba wypełni implant, tym większa szansa na odzyskanie pięknego uśmiechu i poczucia pewności siebie.

Implantologia w Krakowie – na co musisz zwrócić uwagę?

Jeśli mieszkasz w Krakowie lub jego najbliższej okolicy, możesz skorzystać z wielu ofert. Na jakie kwestie musisz zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka najważniejszych kwestii, mających największy wpływ na przebieg leczenia implantologicznego.

Profesjonalna kadra to podstawa!

Implanty to spora inwestycja, związana ze znacznymi wydatkami. Chcesz mieć pewność, że nowe zęby będą ci służyły przez wiele lat? Postaw na usługi osób z odpowiednim przygotowaniem. Przykład? Klinika stomatologiczna Galeria Uśmiechu w Krakowie może się pochwalić rozbudowanym zespołem implantologicznym, stworzonym przez wybitnych specjalistów. Są to dentyści stale poszerzający swoją wiedzę na temat implantologii, stąd też ich związki z wiodącymi ośrodkami naukowymi, działającymi w Polsce oraz poza jej granicami.

Cena też ma znaczenie

Stawiając na implanty, musisz się liczyć ze sporymi wydatkami. Szukasz rozwiązań możliwie jak najbardziej przyjaznych dla portfela. W Galerii Uśmiechu ceny zaczynają się od 3 tysięcy złotych w górę. Jest to dość przystępna cena za usługę stomatologiczną, która wymaga od protetyków sporej wiedzy i umiejętności. Musisz uwzględnić również koszty dojazdu do kliniki i ceny wizyt kontrolnych.

Implantologia ma się w Polsce coraz lepiej, a grono osób stawiających na takie rozwiązanie stale się poszerza. Chcesz do nich dołączyć? zobacz, jakimi ofertami mogą się pochwalić gabinety stomatologiczne działające w twoim mieście.

artykuł powstał dzięki współpracy z galeriausmiechu.pl

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje