poniedziałek, 2 sierpnia 2021 11:51

Informatyczny gigant otwiera biuro w Nowym Sączu

Autor Tomasz Stępień
Informatyczny gigant otwiera biuro w Nowym Sączu

Jedna z największych polskich firm informatycznych, Comarch otwiera biuro w Nowym Sączu i rusza z rekrutacją. Zatrudnienie w nowym oddziale znajdą m.in. programiści, inżynierowie systemowi a także analitycy oraz konsultanci ds. wdrożeń. Spółka planuje utworzyć ok. 20 miejsc pracy, z czasem liczba pracowników może się zwiększyć.

Uruchomienie biura związane jest z rozwojem firmy oraz pozyskiwaniem nowych projektów. W oddziale powstanie zespół o charakterze produkcyjno-wdrożeniowym, który będzie zajmował się głównie opracowaniem i implementacją innowacyjnych rozwiązań IT dla branży telekomunikacyjnej.

Pracownicy centrum kompetencyjnego będą zaangażowani w obsługę projektów z całego świata m.in. z Korei Południowej, Japonii, Nowej Zelandii czy Niemiec, realizując zlecenia dla takich telekomów jak: Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, Three UK oraz LGU+.

Nowy Sącz to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, które od zawsze było mocno związane z biznesem. Swoje siedziby mają tutaj duże firmy z obszaru produkcji, usług i handlu. Comarch prowadzi działalność w branży nowoczesnych technologii i systemów informatycznych. Myślę, że obecność firmy IT umocni przedsiębiorczy charakter miasta - mówi Paweł Workiewicz, szef sektora rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej. – Działają tu również uczelnie, które kształcą na kierunkach informatycznych, a ich absolwenci mają dużą wiedzę z zakresu nowych technologii oraz programowania. Z pewnością znajdą ciekawe oferty pracy w Comarch – dodaje Paweł Workiewicz.

Pracownicy mogą liczyć na elastyczne godziny pracy. Osobom studiującym oferowane są umowy na część etatu, aby mogły łączyć pracę i zajęcia na uczelni. Firma zapewnia prywatną opiekę medyczną w lokalnych placówkach. Z oferty mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i członkowie ich najbliższej rodziny. Firma wspiera rozwój i dba o talenty poprzez indywidualne plany szkoleniowe, regularne oceny okresowe, rekrutacje wewnętrzne oraz rozbudowane ścieżki kariery.

Jednym z filarów działalności Comarch jest dywersyfikacja biznesu. Spółka tworzy oraz dostarcza rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw m.in. z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, handlowej i usługowej a także bankowej i finansowej oraz placówek administracji publicznej i służby zdrowia. To oznacza, że systemy są opracowywane w różnych językach oraz technologiach programowania m.in.: Java, C++, .NET/C#. Dla specjalistów, którzy chcą się rozwijać w branży IT, daje to możliwość stałego podnoszenia wiedzy i kwalifikacji.

Udział w projektach dla dużych, międzynarodowych firm to szansa na rozwój zawodowy, zdobycie doświadczenia oraz prace w wielokulturowym środowisku. Comarch posiada również biura w innych krajach zarówno w Europie, Azji, jak i obu Amerykach. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podjęciem pracy w którymś z zagranicznych biur, to firma również stwarza takie możliwości – zaznacza Paweł Workiewicz.

Comarch posiada oddziały na terenie całego kraju, a siedziba główna firmy znajduje się w Krakowie. Spółka uruchamia również oddziały w miastach powiatowych.

- Od kilku lat obserwujemy trend, że pracownicy z mniejszych miast nie chcą wyjeżdżać do Warszawy, Katowic czy Krakowa, tylko wolą zostać w rodzinnym mieście i tu znaleźć zatrudnienie. Dodatkowo w okresie pandemii wiele osób wróciło w rodzinne strony i postanowiło już tam zostać. Dlatego zdecydowaliśmy się o uruchomieniu biura w Nowym Sączu. Myślę, że perspektywa pracy w tym mieście może też przekonać innych do przeprowadzki do stolicy Sądecczyzny. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować silny i kompetentny zespół, który będzie wspierał firmę w rozwoju oraz realizacji strategii – uważa Paweł Workiewicz.

Biuro Comarch w Nowym Sączu znajduje się przy ul. Długosza 69.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje