sobota, 13 czerwca 2020 08:22

Jak aktywować numer w Orange Flex? Zobacz, jakie to proste

Autor Głos 24
Jak aktywować numer w Orange Flex? Zobacz, jakie to proste

Chciałbyś przenieść swój numer do innego operatora i znaleźć ofertę lepiej dopasowaną do swoich potrzeb, ale boisz się licznych formalności, czasochłonnych wizyt w salonach i długotrwałych zobowiązań? Jeśli tak, Orange Flex jest właśnie dla Ciebie. Tutaj wszystko zrobisz bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie na kanapie. Przekonaj się, jak!

Pobierz aplikacje i zarejestruj się

Aby dołączyć do Orange Flex, wystarczy pobrać na swój smartfon aplikację, dostępną w sklepach App Store oraz Google Play. Następnie masz do wyboru jeden z 4 Planów.  Każdy z nich zapewnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce i w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Różnią się natomiast liczbą dostępnych GB. Plan możesz dowolnie zmienić bez żadnych dodatkowych opłat,. Najtańszy plan to koszt zaledwie 25 zł miesięcznie. Po wyborze Plany, należy się zarejestrować używając adresu e-mail, konta na Facebooku lub konta Google.

Po wykonaniu tych czynności możliwe jest przeniesienie obecnego lub wybranie nowego numeru.

Zamów kartę SIM lub e-SIM

Jeśli korzystasz z tradycyjnej, plastikowej karty SIM, możesz zamówić ją w apce i poczekać, aż kurier dostarczy ją bezpłatnie, prosto pod Twoje drzwi. Możesz ją również odebrać w salonie Orange, lub kupić w jednym z punktów partnerskich. Gdy wolisz nowoczesne rozwiązania, zdecyduj się na wirtualną kartę, czyli eSIM. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie, żeby ją aktywować.  Technologia eSIM jest dostępna w Orange Flex zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Obydwa rozwiązanie są jednak wygodne i nie wymagają wychodzenia z domu.

Zrób zdjęcie dokumentu oraz selfie

Jak na innowacyjny produkt przystało, w Orange Flex nawet weryfikacja tożsamości użytkownika jest przeprowadzana zdalnie. Jak? Wystarczy zrobić zdjęcie swojego dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, a następnie smartfonem wykonać selfie. System porównuje zdjęcia,  następuje szybka weryfikacja i… niemal wszystkie formalności już za nami. Spokojnie, Twoje zdjęcia nie są nigdzie przechowywane, służą jedynie potwierdzeniu tożsamości. Dzięki temu rozwiązaniu, aktywację konta można przeprowadzić z dowolnego miejsca – nawet siedząc na kanapie – bez konieczności wizyt w salonie.

Wybierz metodę płatności

Opłaty za korzystanie z Orange Flex pobierane są w wygodnym systemie subskrypcyjnym. Oznacza to, że nie musisz pamiętać o regularnych doładowaniach konta czy przelewach. Do wyboru masz dwie metody płatności – dodanie w aplikacji karty płatniczej lub doładowywanie Twoich środków w aplikacji poprzez BLIK.

Przedstawiony powyżej schemat aktywacji Orange Flex dotyczy nowych użytkowników. Klienci, którzy korzystali wcześniej z usług Orange (w tym nju), mogą zrobić to jeszcze szybciej i wygodniej, pomijając kroki wymianę karty SIM, czy weryfikację tożsamości.Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka