czwartek, 6 kwietnia 2023 09:05

Jak często (i czy w ogóle) powinno zmieniać się psu karmę?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak często (i czy w ogóle) powinno zmieniać się psu karmę?

Ile karma zwierzaka może leżeć w miseczce? Czy warto urozmaicać jadłospis czworonoga o pożywienie w różnych smakach? A może przyzwyczajony organizm do konkretnego jedzenia reaguje gwałtownie, wywołując problemy trawienne? Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie to pytanie i potrzebujesz uzyskać odpowiedzi - przychodzimy z pomocą!

Jakie są właściwe nawyki żywieniowe u zwierząt?

Nasze czworonogi szybko uczą się, o której godzinie dostają jedzenie. Często przypominają, że miseczka jest pusta. Posiłki o stałej porze pomagają zachować rytm dobowy i gwarantują stabilizację, której czworonogi tak potrzebują. Standardowo warto dwukrotnie w ciągu dnia podawać pupilowi jedzenie. Z kolei nakładanie żywności raz dziennie jest niewłaściwe i niebezpieczne. Zwierzę nerwowo czeka na posiłek, ponadto jest przez większość czasu głodne - i może spożywać nadzwyczaj łapczywie, co często prowadzi do skrętu żołądka. Karma Arion jest jednym z pełnowartościowych, sycących wariantów.

Czy zwierzęta nudzą się jedzeniem?

Oczywiście. Wyobraź sobie, że przez lata musisz ciągle jeść to samo. Szybko zapoznawanie się z zawartością talerza byłoby uciążliwe. Nasze pupile nie są pod tym względem wyjątkiem. Dlatego warto urozmaicać im codzienne jadłospisy - stawiać nie tylko na różne smaki, ale i konsystencje. Apetyczne musy, esencjonalne pasztety, mięsne kawałki z bulionami, sosami i galaretkami czy granulki sprawią, że nawet największy, czworonożny koneser będzie z ochotą zaglądał do miseczki. Karma Arion w sklep.najlepszy-przyjaciel.pl jest jednym z tych produktów, które występują w wielu wariantach.

Karmienie rotacyjne - czy jest bezpieczne dla pupila?

Wszystko zależy od tego, czy planujesz zmienić karmę pupila w obrębie marki (na przykład zacząć podawać posiłki o różnych smakach lub też o innej konsystencji), czy też całkowicie zmienić żywność od jednego producenta na rzecz innego.

W pierwszym przypadku śmiało możesz dawać do miseczki różne warianty smakowe - oczywiście, miej na uwadze to, czy pupil w nich gustuje. Karma dla psa Arion to jeden z tych przykładów, wartych polecenia. Dlaczego? Ponieważ karma Arion dla psa bazuje na składnikach wysokiej jakości, które są w pełni bezpieczne nawet dla czworonogów z wrażliwym układem czworonoga.

W przypadku gdy zmieniasz żywność od jednego producenta na coś, co serwuje inny - rób to stopniowo. Inaczej organizm pupila, przywykły do konkretnej mieszanki, może zareagować gwałtownie.

Czy zmiana karmy może być szkodliwa?

Rzadko się zdarza, aby faktycznie zwierzę negatywnie zareagowało na zmianę pożywienia. Oczywiście, może pogrymasić i domagać się powrotu do tego, co zna - jednak biegunki czy wymioty należą do rzadkości. Jednak nim dokonasz zakupu pożywienia, upewnij się, że stawiasz na wysokiej jakości produkty. Arion karma dla kota jest dobrą wskazówką, odnośnie tego, jak powinien wyglądać skład wartościowego jedzenia. Karma Arion dla kota bazuje na mięsie, nie ma zbóż w składzie. Oprócz tego jest pozbawiona sztucznych konserwantów, wzmacniaczy smaku i substancji uzależniających. Samo dobro w miseczce pupila!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje