wtorek, 5 kwietnia 2022 12:00

Jak finansować nowe Volvo – leasing, a może wynajem?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak finansować nowe Volvo – leasing, a może wynajem?

Możliwość korzystania z nowego Volvo to marzenie wielu kierowców. Auta tej marki są synonimem bezpieczeństwa, komfortu oraz innowacyjności i na ich zakup lub wynajem decyduje się coraz więcej osób. Mało kto jest jednak w stanie zakupić Volvo płacąc całą kwotę z góry. Dlatego takie opcje jak wynajem, czy też leasing Volvo to naprawdę rozsądne sposoby na możliwość jazdy jednym z modeli szwedzkiego producenta.

Jakie rozwiązania oferuje Volvo?

Sposobów finansowania Volvo jest naprawdę sporo. Producent ten oferuje całkiem ciekawe rozwiązania. Najbardziej podstawowym jest oczywiście leasing Volvo. Pozwala on na rozłożenie kosztów zakupu tego samochodu na łatwo modyfikowalne raty poprzez możliwość ustalenia odpowiedniej dla siebie wpłaty własnej oraz kwoty wykupu. Korzystając z leasingu można w najprostszy sposób zakupić takie auto, a ponadto jest to bardzo korzystna opcja dla firm, które chcą wprowadzić do swojej floty nowe Volvo, które pozwolą na na przykład docenienie pracowników z wyższych stanowisk, którzy często odbywają podróże służbowe.

O ile leasing to najpopularniejsza forma, tak nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać ze zwyczajnego kredytu. Ten ma jednak swe wady, gdyż nie można w nim tak łatwo modyfikować raty poza zmianą okresu spłaty, gdyż nie ma tu opcji wprowadzenia na przykład tak zwanej kwoty wykupu, która pełni funkcję ostatniej raty w leasingu. Z tego powodu na skorzystanie kredytu w celu zakupu nowego samochodu decyduje się znacznie mniej osób niż ma to miejsce w przypadku leasingu.

Spośród wybieranych form na finansowanie auta coraz częściej spotyka się wynajem długoterminowy. Ten co prawda nie pozwala na zakup samochodu, lecz można dzięki niemu znacznie niższym kosztem niż w przypadku leasingu czy kredytu korzystać z auta w trakcie zapisanego w umowie okresu. Ponadto raty zawierają zazwyczaj koszty serwisowania auta, dzięki czemu nie trzeba martwić się koniecznością płacenia za wymiany opon, przeglądy czy też ubezpieczenie każdego roku.

Jedną z najciekawszych opcji jest unikalna oferta Volvo. Mowa tu o usłudze abonamentu Care by Volvo. Pozwala ona na uzyskanie dostępu do nowego Volvo w formie abonamentu. Korzystając z tej usługi należy płacić miesięczną opłatę, która zawiera koszty serwisowania czy też ubezpieczenia, a jedyne koszty eksploatacyjne ponoszone przez użytkownika to zapłata za paliwo czy też uzupełnianie płynów eksploatacyjnych w wypadku ich nadmiernego zużycia. Dodatkowa zaleta to fakt, iż taki abonament można anulować w dowolnym momencie, gdyż nie trzeba określać długości korzystania z takowego.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje