poniedziałek, 27 lipca 2020 18:53

Jak przestać marzyć i zacząć realizować cele? 5 kroków!

Autor Artykuł sponsorowany
Jak przestać marzyć i zacząć realizować cele? 5 kroków!

Spełniasz swoje marzenia? A może masz listę rzeczy, które chciałbyś zrobić, ale zamiast ją realizować, odłożyłeś na nieokreślone „później”? Mamy dobrą i złą wiadomość.

Zła wiadomość — lista sama się nie zrealizuje, a marzenia pozostają niespełnione, jeśli nikt o nie nie zadba. Dobra jest taka, że możesz to zrobić, a metoda małych kroczków pozwala zdziałać cuda. Warto robić małe rzeczy i podejmować niewielkie decyzje, które przybliżą nas do realizacji marzenia. Określenie marzeń „celami” pokaże Ci, że są one do zrealizowania, tymczasem „marzenia” często nigdy nie opuszczają naszej głowy i pozostają w sferze nierealności. Jeśli naprawdę Ci na nich zależy, czas zacząć działać. Warto wykorzystać pięć prostych kroków.

Krok 1: czego właściwie chcesz?

Wiele z rzeczy, które chcemy, jest od nas zależnych. Gdy marzymy o zostaniu znakomitym surferem, zdobyciu górskiego szczytu, dalekiej wyprawie lub zamieszkaniu w innym kraju, możemy osiągnąć to własną pracą. Warto przemyśleć marzenie, dostosować je do własnych możliwości i realiów i dokładnie określić, czym ono jest. Zapisz je na kartce, powieś nad biurkiem, ozdób zdjęciami, mów o nim każdemu z rodziny i znajomych. Niech stanie się Twoją siłą napędową!

Krok 2: research, czyli poszukiwanie informacji

Jeśli marzysz o uprawianiu jakiegoś sportu, a nawet nie wiesz, że w Twojej okolicy działa klub umożliwiający regularne treningi, prawdopodobnie… wcale nie masz ochoty na spełnianie marzeń. Zorientuj się, co możesz zrobić już teraz lub przynajmniej rozeznaj w temacie. Jeśli zawsze chciałeś mieć oryginalne auto terenowe, a nie znasz cen takich samochodów, nawet nie wiesz, do czego dążyć! Gdy marzysz o zamieszkaniu za granicą, obejrzyj domy na sprzedaż w Hiszpanii w ofercie WorldResidence.eu. To nic nie kosztuje, a może podsunąć Ci pomysły, zainspirować i sprawić, że dowiesz się czegoś nowego.

Krok 3: wymyślanie rozwiązań, a nie problemów

Większość z nas o czymś marzy, ale wiele osób tak bardzo skupia się na przeszkodach i problemach, że nie widzą możliwości realizacji swoich marzeń. Zamiast zamartwiać się trudnościami, warto poszukiwać rozwiązań — internet to nieprzebrane źródło wiedzy i miejsce, w którym możemy spotkać osoby z większym doświadczeniem. Niektóre z nich na pewno chętnie udzielą nam porad.

Krok 4: ktoś, kto może Ci pomóc

Być może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto marzy o podobnych rzeczach i może Ci pomóc? Może okaże się, że Twój przyjaciel również z radością rozpocznie treningi wspinaczki, a druga połówka chętnie zamieszka za granicą, w pięknym miejscu? To prawdziwe szczęście, ale jeśli nie znajdziemy takich osób, czasem wśród zupełnie obcych ludzi możemy znaleźć bratnie dusze lub bardziej doświadczone osoby, które pomogą, doradzą lub pokierują nas w dobrą stronę. Przykładowo, jeśli marzymy o wyjeździe za granicę i regularnie przeglądamy domy na sprzedaż w Hiszpanii, może czas zasięgnąć porady u pośrednika nieruchomości?

Krok 5: etapy do spełnienia marzenia

Każdy cel (lub marzenie) można podzielić na mniejsze etapy, które ułatwią jego realizację. Rozpisz na kartce, co możesz zrobić już teraz, a jakie kroki wykonasz w najbliższej przyszłości, aby przybliżyć się do celu. Jeśli zaczniesz już dziś, za rok spojrzysz w tył i zobaczysz, ile udało Ci się osiągnąć, ale jeśli nie zrobisz zupełnie nic, za rok marzenie będzie równie nierealne, jak dzisiaj.

Zamiast przyglądać się, jak inni spełniają marzenia, warto zadbać o własne. Nie dołączaj do grona osób, które narzekają, że „nic nie da się zrobić”. Zamiast tego dostrzegaj szanse, wykorzystuj okazje i szukaj pomocy u ludzi, którzy mogą być dla Ciebie wsparciem. Spełnianie marzeń może stać się początkiem przygody na całe życie i dać Ci wiele satysfakcji.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje