środa, 30 listopada 2022 08:53

Jak radzić sobie z problemami w małżeństwie? Oni znają odpowiedź i podzielą się nią z Tobą w 8 minut

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Jak radzić sobie z problemami w małżeństwie? Oni znają odpowiedź i podzielą się nią z Tobą w 8 minut

„Akcja Relacja” to popularna seria filmów dla małżeństw. Od 5 listopada na YouTube można oglądać kolejny cykl wideo. Pierwszy wyświetlono 200 tys. razy.

Fundacja dla Rodziny i Teobańkologia przygotowały serię, która pomoże parom wzmocnić małżeńską relację. Premiera miała miejsce 5 listopada, a wszystkie opublikowane dotąd odcinki dostępne są na platformie YouTube.

„Akcja Relacja Kontynuacja” to cykl dziesięciu 8-minutowych filmów, które odpowiedzą na pytania, m.in. jak rozwiązywać konflikty, budować relacje z teściami, określać granice czy przeżywać bliskość fizyczną. Projekt jest kontynuacją serii „Akcja Relacja”, opublikowanej w ramach Tygodnia Małżeństwa, która została wyświetlona na YouTube ponad 200 tys. razy.

– Chcemy poruszyć kolejne, kluczowe dla małżeństwa kwestie - dotyczące tego co jednoczy, ale i tego co dzieli

– mówi Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny.

– Jakie są najczęstsze „zapalniki” w związkach? Jak skutecznie i bezpiecznie radzić sobie z emocjami własnymi oraz współmałżonka? Gdzie szukać pomocy, kiedy jest już naprawdę trudno? To tylko część pytań, na które odpowiemy

– dodaje.

Nagrania są publikowane w każdą sobotę o godz. 15.15 na kanale YouTube Fundacji dla Rodziny i Teobańkologii. Tytuły niektórych z nich to: „Być jednym ciałem i jednym duchem”, „Priorytetyzacja”, „My i teściowie” czy „Wdzięczność”. Pierwszy film pojawił się na YouTube w sobotę 5 listopada.

Filmy zostały zrealizowane przez Roksanę i Andrzeja Cwynarów, szczęśliwe małżeństwo z 21-letnim stażem. Małżonkowie ukończyli podyplomowe studia nauki o rodzinie, od kilku lat podejmują inicjatywy wspierające budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych. Organizują weekendowe biwaki dla ojców z dziećmi, wakacyjne wyjazdy nad morze, prowadzą Rekolekcje „Finanse po Bożemu” (na podstawie kursu finansowego Crown), „Randki Małżeńskie – online”, w których udział wzięło 6 tys. par!

Inf. i foto: Archiwum Fundacji dla Rodziny

Polska

Polska - najnowsze informacje