środa, 28 lipca 2021 13:09

Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Oto kilka wskazówek

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Oto kilka wskazówek

Ubezpieczenia na życie dają wiele możliwości ochrony tego, co dla nas najważniejsze. Dzięki nim ochronimy życie i zdrowie nas samych i członków rodziny oraz uzyskamy wsparcie na co dzień dzięki przydatnej opcji assistance. Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Kiedy przyda się polisa na życie? Jak wybrać najlepszą opcję? Szukamy odpowiedzi.

Korzyści, teraz i w przyszłości.

Rozbudowując podstawowy zakres ochrony możesz przygotować się na wiele scenariuszy. Znaleźć najlepszą dla siebie polisę, która spełnia funkcję ochronną, inwestycyjną, zabezpieczającą Twoje zdrowie. To wsparcie tu i teraz dla Ciebie, nie tylko dla najbliższej rodziny po Twojej śmierci.

Ważną kwestią jest również wybór odpowiedniego produktu. Bo ubezpieczenie na życie nie jedno ma imię. Różnią się zawartością, możliwościami rozszerzenia zakresu ochrony i naciskiem na określoną funkcję np. ochronną czy inwestycyjną. Przykład?

Ubezpieczenie Gwarancja Ochrona Optima, które przyda się z pewnością w przypadku posiadania kredytu lub innych zobowiązań finansowych do spłacenia w bliższej lub dalszej przyszłości. Ubezpieczenie daje również możliwość objęcia ochroną kilku członków rodziny. Małżonka, partnera, dzieci przy indywidualnie dopasowanym zakresie ubezpieczenia i wysokości sum ubezpieczenia dla każdego z nich. Więcej informacji o tym produkcie tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/gwarancja-ochrona-optima/.

Ubezpieczenie na życie i dożycie – o co chodzi?

Jedną z opcji, którą możemy wybrać jest ubezpieczenie na życie i dożycie.  I tu pojawia się pytanie, co to jest ubezpieczenie na dożycie? Jak sama nazwa wskazuje chodzi o to, aby (jakkolwiek bezpośrednio to nie zabrzmi) dożyć do określonego w polisie wieku. Na ogół jest to też data końca obowiązywania polisy na życie. W momencie uzyskania określonego wieku, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie.

Śmierć ubezpieczonego powoduję wypłatę świadczenia, które otrzymują wybrani uposażeni. Ich dane są zawarte na polisie. Na ogół są to najbliżsi członkowie rodziny, żona, partnerka, dzieci. Oczywiście to od Ciebie zależy, kogo uposażysz do pobrania świadczenia po Twojej śmierci. Ubezpieczenie na życie i dożycie może dać jeszcze jedną możliwość wcześniejszego uzyskania świadczenia. To przypadek zdiagnozowania choroby śmiertelnej. Zazwyczaj wtedy jest wypłacane 50% świadczenia z tytułu śmierci.

Kiedy przydaje się polisa na życie?

Na to pytanie już w sumie udało się odpowiedzieć. Pierwsza sytuacja to wspomniane zabezpieczenie finansowe najbliższych na wypadek sytuacji, gdy Cię zabraknie. W przypadku kredytu hipotecznego polisa na życie może być koniecznością narzuconą przez bank. To zabezpieczenie na wypadek śmierci i zobowiązania spłaty rat kapitałowych i odsetek spoczywającego na współmałżonku czy dzieciach.

Ubezpieczenie na życie to również sposób na gromadzenie kapitału na przyszłość np. poprzez wspomniane inwestycję w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK) oraz ochrona zdrowia w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa może zapewnić wypłatę świadczenia w razie pobytu w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku, trwałej niezdolności do pracy po wypadku, utraty zdrowia, poważnego zachorowania, operacji chirurgicznej.

Wszystko zależy od naszych potrzeb i rodzaju produktów ubezpieczeniowych, które mamy na rynku. Wybór produktów i możliwości rozszerzenia zakresu ochrony jest z każdym rokiem coraz większy.

Życie, zdrowie, inwestycja

Polisa na życie może stać się w zasadzie uniwersalnym rozwiązaniem, odpowiadającym na wiele potrzeb. Wśród nich potrzeba dotycząca zabezpieczenia swojego życia, zdrowia oraz możliwość gromadzenia kapitału i długofalowej inwestycji. Oczywiście rozglądając się za taką ofertą dobrze zestawić sobie zakres, możliwości dodatkowe i zderzyć je ze składką, jaką przyjdzie zapłacić. Przykładem wszechstronnego ubezpieczenia na życie jest Compensa Maxima.

Compensa Maxima to 3 w 1 – ochrona, gwarantowany kapitał z inwestycją i właśnie ochrona zdrowia. Ubezpieczenie na życie, która poza podstawowym zakresem daje możliwość wyboru z 17 ubezpieczeń dodatkowych. Podstawa to ubezpieczenie na życie i dożycie wraz z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK). 17 opcji dodatkowych możemy podzielić na rozwiązania dotyczące wypadków, chorób i życia.

Wiek a polisa na życie

Czy wraz z wiekiem zmniejszają się Twoje możliwości, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie? Po części jest to prawdą. koszt ochrony ubezpieczeniowej wzrasta. Wybór odpowiedniej polisy jest trudniejszy. Są jednak takie rozwiązania, jak Między Nami Gold – ubezpieczenie na życie po 65 roku życia. Dedykowane jest osobom w wieku: 56 – 72 lata. To trzy warianty do wyboru i elastyczny zakres ochrony, który można dopasować do swoich potrzeb. Ubezpieczenie zawiera również assistance: domowy i medyczny. To najlepszy dowód na to, że polisa na życie to także wsparcie tu i teraz z myślą o przyszłości. Praktycznie w każdym wieku.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje