piątek, 23 października 2020 13:36

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy? ranking kredytów, lokalne firmy, banki?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy? ranking kredytów, lokalne firmy, banki?

Kredyt gotówkowy to w wielu przypadkach bardzo korzystny i szybki sposób na pokrycie różnych nieplanowanych wydatków. Środki z niego uzyskane można przeznaczyć na dowolny cel pod warunkiem, że tak zapisane jest w umowie. Często zastępuje kredyty celowe np. na zakup auta, remont domu czy pokrycie kosztów związanych z otwarciem działalności gospodarczej. Zawsze pojawia się jednak pytanie o to, jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy oraz jak go szukać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Kredyt gotówkowy – rankingi

Poszukiwania atrakcyjnej oferty należy rozpocząć od przejrzenia rankingów, co w dobie internetu nie jest wcale takie trudne. Wystarczy wpisać określone parametry kredytu z uwzględnieniem najniższej stopy oprocentowania RRSO. Dzięki temu można dowiedzieć się, ile trzeba będzie zapłacić za najniższy kredyt gotówkowy. Rankingi pozwalają na przejrzenie wszystkich ofert oraz dobranie tej, która jest najbardziej opłacalna i odpowiadająca indywidualnej sytuacji finansowej. Daje to pełny i przejrzysty obraz na wszystkie aktualne oferty kredytowe. Niewątpliwie największą zaletą kredytów gotówkowych jest ich duża dostępność oraz to, że nie wymagają bardzo rozbudowanych formalności. Poza tym oprócz banków kredyt gotówkowy oferują także firmy pożyczkowe (wnioskomat.com/kredyt-gotowkowy), co jest dużym ułatwieniem dla tych, którym zależy na czasie i potrzebują gotówki na już. Dostosowanie parametrów do indywidualnych możliwości oraz oczekiwań pozwala na bezpieczne pozyskanie potrzebnych środków.

Do którego banku po kredyt gotówkowy?

Po przejrzeniu rankingów kredytów gotówkowych najbardziej odpowiadających indywidualnej sytuacji trzeba zagłębić się jeszcze bardziej w poszczególnych warunkach. Jeden bank kusi niskim oprocentowaniem, drugi pomimo ciekawej oferty, odstrasza dużą ilością formalności. Jak zatem wybrać bank, w którym zaciągniemy kredyt? Pierwszym etapem jest rozmowa z pracownikiem, który zada kilkanaście pytań, a odpowiedzi umożliwią weryfikację zdolności kredytowej. Pytania dotyczą przede wszystkim źródła i wysokości dochodów, dane z dowodu osobistego, wysokość miesięcznych wydatków, aktualne zobowiązania finansowe, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu weryfikacji w BIK i BIG. Po wstępnej analizie kredytowej i przedstawieniu możliwości, na jakie wnioskodawca może sobie pozwolić, warto dopytać o całkowity koszt kredytu, ubezpieczenie, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu i jego koszt oraz o możliwość skorzystania z promocji na poszczególną ofertę kredytu gotówkowego. Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych informacji można zadecydować, w którym banku zaciągnąć kredyt na zasadach odpowiadających indywidualnym potrzebom.

Firma pożyczkowa – alternatywa kredytu gotówkowego?

Kredytów mogą udzielać wyłącznie banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Jeśli decydujemy się na pożyczkę, wówczas trzeba zwrócić się do firmy pozabankowej. Udzielane przez nie pożyczki podzielić można na dwie grupy – pożyczki krótkoterminowe (maksymalny czas spłaty wynosi 60 dni, najkrótszy to 15 dni) i na raty których spłata trwa najmniej 3 miesiące. Ta pierwsza grupa skierowana jest do osób, które mają problem z przeżyciem od tzw. pierwszego do pierwszego. Drugi rodzaj może niejako zastąpić kredyt gotówkowy i jest zazwyczaj udzielana na krótki czasu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje