poniedziałek, 31 sierpnia 2020 09:57

Jaką rolę odgrywa sport w życiu człowieka?

Autor Głos 24
Jaką rolę odgrywa sport w życiu człowieka?

Sport – wiele osób go wręcz nie lubi, bądź też nie ma ochoty uprawiać, z racji tego że przecież ,,czują się dobrze w swoim ciele” – co nie zawsze oznacza, że są zdrowi. Można tu przytoczyć przykład tych całych ruchów ,,body+” które starają się propagować otyłość jako coś ,,zdrowego”. Pominiemy ten temat ,,cicho osądzającym” milczeniem – wróćmy jednak do tematu  - jaką rolę odgrywa sport w życiu każdego z nas?

Gruby nie oznacza zdrowy

Otóż to, ponieważ otyłość nie jest zdrowa, w końcu nasz organizm jest wtedy nadmiernie obciążony przez tłuszcz – a w końcu nie jest ciężko zacząć uprawiać sport, a o wiele ciężej jest nadal go uprawiać. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że główną zaletą sportu jest oczywista poprawa naszego wyglądu fizycznego. Ćwiczenia odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu mięśni, dzięki czemu stajemy się silniejsi i możemy cieszyć się bardziej proporcjonalną sylwetką. Regularne ćwiczenia połączone ze zbilansowaną dietą i utrzymaniem odpowiedniej ilości kalorii w jedzeniu to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Koronawirus pokazał nam, że sport jest potrzebny

Chyba każdy zauważył to, że okresie izolacji w okolicach kwietnia wielu z nas mocno przybrało na wadze, no i dodatkowo pogorszyło się nasze samopoczucie. Uprawianie sportu działa antystresowo, skutecznie oczyszcza dręczący nas uporczywymi myślami umysł, a także pomaga osiągnąć równowagę duchową, dzięki czemu możemy kontrolować swoje emocje i podejmować racjonalne decyzje w życiu codziennym – już po lockdownie – na szczęście drugiego już nie będzie. Podczas wysiłku fizycznego organizm wytwarza endorfiny, co daje nam przypływ pozytywnej energii, czemu zwykle towarzyszy wzrost odwagi i pewności siebie. Co prawda niektórzy ludzie nawet nie lubią sportu, uważają, że to „strata czasu”, niemniej jednak nadal musimy ćwiczyć, ponieważ jeśli przestaniemy ćwiczyć oprócz otyłości, nadal możemy mieć poważne problemy zdrowotne. Badania wykazały, że regularne ćwiczenia fizyczne mogą zmniejszyć ryzyko raka i poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego, zapobiegając w ten sposób infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Regularne ćwiczenia pomagają też efektywniej się uczyć, no i też wspierają libido, co może być bardzo pozytywnym aspektem dla osób w parach.

Sposób w jaki jesz również wpływa na twoją formę

Nawet jeśli uprawiasz sport już od dłuższego czasu, to i tak powinieneś mieć na uwadze swoją dietę. Zwykle większość ludzi po prostu próbuje jeść tak szybko, jak tylko to możliwe, jednakże nie jest to zdrowe, ponieważ w tym wypadku możemy się nabawić chorób układu pokarmowego. Tak samo jest również z nagłym rozpoczęciem ćwiczeń. W końcu przetrenowanie nie przynosi żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie, możemy nie chcieć więcej już uprawiać tego sportu, dlatego jeśli chcemy zadbać o nasz organizm, powinniśmy jeść i ćwiczyć regularnie, zaczynając od rozgrzewki, a następnie dopiero ćwicząc. Naturalnie wiele osób mówi, że trzeba dociskać organizm do granic możliwości, ale nie jest to prawda, ponieważ powinno się to robić tylko w tych wypadkach, kiedy wiemy co ze sobą robimy, a nie wtedy, kiedy dopiero zaczynamy ćwiczyć.

A co jeśli nie mam możliwości aby ćwiczyć?

Dobre pytanie, w końcu niektórzy z nas są w kwarantannie. W takim wypadku oglądanie czegoś w telewizji lub na youtube może nam pozwolić się w tym momencie rozerwać. Niestety znalezienie odpowiedniego kanału nie jest takie proste, ponieważ w większości przypadków trudno jest znaleźć w Internecie stronę, która zapewniłaby nam możliwość oglądania wysokiej jakości rozgrywek sportowych za darmo. Na szczęście i na to jest sposób, ponieważ wystarczy, że zarejestrujemy się u wybranego przez nas legalnego bukmachera i już możemy oglądać mecze online za darmo – uprzednio wystarczy tylko posiadać aktywne konto na stronie bukmachera. W internecie wiele stron wymaga wysyłanie sms-a lub też klikania w reklamy, po to tylko aby obejrzeć daną rozgrywkę w kiepskiej jakości, a więc postawienie na firmę bukmacherską, która świadczy usługę może być dobrym pomysłem – w końcu rejestracja nic nie kosztuje. Naturalnie innym rozwiązaniem jest wykupienie pakietu sportowego u twojego operatora telewizyjnego, ale to zapewne będzie to nie tylko kosztować Cię dużo pieniędzy, ale także jest to niezbyt opłacalne, gdy na przykład oglądasz tylko jedną grę przez cały sezon. Dlatego rejestracja u bukmachera to najlepsza opcja, bo wtedy nie musisz ryzykować wydawania pieniędzy i bycia oszukanym, a transmisję obejrzysz z zadowalającą jakością. No ale zdecydowanie lepiej, jeśli nie uzależnisz się od tego, bo pamiętaj, że po kwarantannie najlepiej będzie, jeśli wrócisz do aktywności fizycznej.

Sport

Sport - najnowsze informacje