czwartek, 9 lutego 2023 12:02

Jakie są objawy konieczności wymiany akumulatora w samochodzie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie są objawy konieczności wymiany akumulatora w samochodzie?

Bez dopasowanego akumulatora samochód jest niekompletny – to pewnego rodzaju „bateria”, która gromadzi energię elektryczną, by móc ją później uwolnić. Jest to element niezbędny, który zawsze musi być w dobrej kondycji, by nie zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Wymaga regularnej kontroli. Jeśli samodzielny przegląd jest niemożliwy, oddaj samochód do warsztatu, zajmą się nim specjaliści. Poza tym akumulator wysyła kierowcy pewne sygnały informujące o zbliżającej się konieczności wymiany.

Objawy konieczności wymiany akumulatora w samochodzie. Kiedy musisz go wymienić?

Posiadanie własnego samochodu powinno zapewniać komfort, że auto zawsze będzie gotowe do pracy i nie zawiedzie, gdy naprawdę dokądś się spieszysz. Jeśli jest inaczej, to znaczy, jeśli jednego dnia pojazd odpala bez problemu, a drugiego za nic nie chce ruszyć, to może to być informacja od akumulatora, że kończy się jego żywotność.

Do innych, mniej oczywistych objawów konieczności wymiany akumulatora w samochodzie należą:

  • zauważalnie słabsze światło reflektorów pomimo włączonego silnika może być sygnałem, że czas na wymianę akumulatora,
  • spowolnione obroty silnika przy odpalaniu samochodu,
  • nieświecące kontrolki na desce rozdzielczej,
  • niedziałające lub wyłączające się podczas jazdy radio,
  • przyciemnianie się świateł, kontrolek i wskaźników przy przyspieszaniu,
  • objawy widoczne „gołym okiem”, np. niepokojąco napęczniała obudowa zewnętrzna akumulatora.

Samochód nie odpala? Pewnie wymaga wymiany akumulatora

Niestety nie każdy wie, jakie są pierwsze objawy konieczności wymiany akumulatora i „przesypia” wszystkie wskazówki świadczące o tym, że już czas na inwestycję. Przebudzenie przychodzi w momencie, w którym samochód odmawia współpracy o poranku, gdy spieszysz się do pracy i każda minuta jest ważna.

Kiedy usilne próby odpalenia silnika kończą się fiaskiem, to najczęściej ostateczny sygnał, że akumulator skończył żywotność. Wymiana jest obligatoryjna. A jeśli naprawdę zależy ci na czasie i błyskawicznej pomocy w nieoczekiwanej sytuacji, możesz skorzystać z pomocy pogotowia akumulatorowego. Specjaliści wraz z nowym akumulatorem na wymianę ekspresowo dotrą pod wskazany przez ciebie adres i udzielą wsparcia w postaci wymiany akumulatora. Czy zawsze wymiana jest konieczna? Okazuje się, że nie. Pomocne może okazać się tylko awaryjne uruchamianie silnika. Z pomocy pogotowia akumulatorowego mogą skorzystać właściciele pojazdów osobowych oraz ciężarowych.

Potrzebujesz fachowej rady w sprawie akumulatorów w Warszawie? Zapraszamy do kontaktu https://najtansze-akumulatory.pl/

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka