czwartek, 30 stycznia 2020 15:03

Jakim zabiegom kosmetycznym warto poddać się zimą?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakim zabiegom kosmetycznym warto poddać się zimą?

Klimat, w jakim żyjemy, nie rozpieszcza nas. Zmienna aura daje się we znaki to mocno palącym słońcem i upałami, to znów przejmującym zimnem i śniegiem. Okresowe zmiany pogodowe odbijają się rzecz jasna na naszej urodzie.

Szczególnie dotyczy to skóry twarzy – najbardziej wystawionej na działanie czynników zewnętrznych. Wpływ tych czynników na zdrowie naszej skóry jest też zależny od tego, gdzie mieszkamy. Salony kosmetyczne w dużych miastach, takich jak np. Kraków, mają znacznie więcej klientek, które borykają się z reakcjami alergicznymi. Wynika to w dużym stopniu z poziomu zanieczyszczenia oraz jakości powietrza.

Zima, wbrew pozorom, to bardzo dobry czas, by udać się do salonu kosmetycznego. Dzięki temu, że słońce znacznie słabiej wtedy operuje, nie ma ryzyka, że dojdzie do przebarwień. Są nimi zagrożone szczególnie te osoby, które zdecydowały się na zabiegi z wykorzystaniem lasera. Do tej grupy należą przede wszystkim depilacja laserowa oraz usuwanie znamion czy tatuaży. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najczęściej wykonywanym zabiegom kosmetycznym, o które warto zadbać zimą.

Depilacja laserowa zimą

Depilacja laserowa to jeden z wielu zabiegów, jakie oferują dzisiejsze salony kosmetyczne. Jej celem jest trwałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała. Aby zabieg był skuteczny, potrzebnych jest ok. 3-4 sesji w gabinecie (gdyż nie wszystkie włoski rosną w tym samym tempie i czasie). W trakcie zabiegu specjalny laser wysyła precyzyjną wiązkę promieniowania, która eliminuje mieszki włosowe.

Gdybyśmy pokusili się o tego typu kurację latem, podrażniona laserem skóra, w kontakcie z silnym promieniowaniem UV (czyli intensywnym światłem słonecznym), o które nietrudno latem, zaczęłaby się nieestetycznie czerwienić. Aby tego uniknąć, wiele osób decyduje się na podjęcie tego typu kuracji właśnie zimą, gdy naturalnego światła jest zdecydowanie mniej.

Usunięcie znamion lub blizn przy pomocy lasera

Nie każde znamię jest groźną zmianą skórną. Jednak, jeżeli po konsultacji dermatolog poleci nam pozbyć się ich – lepiej się dostosować. Profesjonalista z łatwością odróżni znamiona, które mogą nieść ryzyko złośliwych zmian w przyszłości. Laserowe usunięcie niedoskonałości skórnych to atrakcyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Miejsca, które zostaną poddane działaniu lasera, należy chronić przez pewien czas przed nasłonecznieniem, by ich gojenie przebiegało prawidłowo.

Podobnie rzecz się ma z laserowym usuwaniem blizn lub rozstępów. By móc cieszyć się bezstresowym odsłanianiem ciała w ciepłe miesiące – wiele osób decyduje się na tego typu zabiegi w okresie zimowym. Istotne jest by dać skórze szansę na spokojne wygojenie wszystkich podrażnień. Gabinet kosmetyczny Kraków oferuje swoim klientkom oba powyższe zabiegi kosmetyczne.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania starego naskórka przy pomocy specjalnej głowicy, mówiąc krótko: peeling mechaniczny. Wiele kobiet preferuje właśnie tę odmianę, w odróżnieniu od peelingu chemicznego. Może mieć na to wpływ wiele czynników, jak choćby zwiększona wrażliwość cery oraz skłonności do alergii. Istnieje specjalna odmiana tego zabiegu – wykorzystująca głowicę diamentową. Jest szczególnie polecana do delikatniejszych rodzajów cery.

Ten rodzaj oddziaływania na skórę twarzy również jest wskazany zimą. Jedynym przeciwwskazaniem mogą być siarczyste mrozy – ze względu na obkurczające i drażniące właściwości zimnego powietrza, nie mówiąc o chłodnym wietrze i śniegu.

Wachlarz możliwości, jakie stwarza oferta większości salonów kosmetycznych (również tych krakowskich) jeżeli chodzi o zabiegi upiększające i regenerujące cerę, jest znacznie szersza niż przedstawione wyżej trzy popularne opcje. Faktem jest, że z biegiem lat tego typu wpływanie na skórę twarzy staje się czymś właściwie nieuniknionym, gdy zależy nam na utrzymaniu cery w dobrej kondycji.

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje