wtorek, 12 grudnia 2023 12:52

Jarmark Świąteczny w Solnym Mieście [FOTO, WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Jarmark Świąteczny w Solnym Mieście [FOTO, WIDEO]

Wszyscy, którzy zajrzeli w niedzielę, 10 grudnia, do Solnego Miasta w Wieliczce, mogli poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Stoiska z ozdobami, przysmakami, pomysłami na prezenty a także występy najmłodszych wieliczan zgromadziły rzesze uczestników wydarzenia.

Jarmark Świąteczny w Wieliczce to już tradycja. W tym roku 10 grudnia, w pierwszą grudniową niedzielę handlową spragnieni poczucia magii świąt spotkali się w obszernym holu Solnego Miasta, aby nacieszyć się i zaopatrzyć w to co potrzebne przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

TRADYCYJNY JARMARK ŚWIĄTECZNY W SOLNYM MIEŚCIE

TRADYCYJNY JARMARK ŚWIĄTECZNY W SOLNYM MIEŚCIE

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Niedziela, 10 grudnia 2023

Przepiękne ozdoby wykonane przez utalentowanych rzemieślników, których nie zobaczy się nawet na świątecznym jarmarku na Rynku w Krakowie, rękodzieło artystyczne, pomysły na upominki, ceramika, biżuteria, stroiki świąteczne, pyszne wypieki i świąteczne specjały, miód - długo można by wymieniać to, co mogli podziwiać i kupić ci, którzy odwiedzili jarmark w Solnym Mieście.

Nie zabrakło świątecznych akcentów. Już na wejściu gości witały kolorowe krasnalki i krasnale, nad stoiskami górowała pięknie rozświetlona choinka a obok - tradycyjna szopka. Wszystko to dopełniły występy artystyczne, tańce i jasełka w wykonaniu najmłodszych z przedszkoli z Miasta i Gminy Wieliczka i muzyczna uczta przygotowana przez muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce i funkcjonujące przy Wielickim Centrum Kultury grupy.

- Dziękujemy, było radośnie, kolorowo i magicznie - podsumowali organizatorzy.

Wydarzenie zorganizowały Miasto i Gmina Wieliczka, Solne Miasto w Wieliczce Wielickie Centrum Kultury i Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce. Patronat nad jarmarkiem objął Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, który też ze swoimi zastępcami Agnieszką Szczepaniak z synkiem, Piotrem Krupą i prezesem Solnego Miasta Łukaszem Sadkiewiczem długi czas spędzili na jarmarku, oglądali wszystkie stoiska, robili zakupy i rozmawiali z mieszkańcami, życząc im wspaniałych świąt.

Warto wspomnieć, że to nie koniec przedświątecznych atrakcji. Na wielickim Rynku trwa stanęły zielone choinki, które w ramach akcji „Choinka z klasą” organizowaną przez Wielickie Centrum Kultury, ozdabiają wielickie przedszkolaki, a 17 grudnia burmistrz zaprasza wszystkich na tradycyjną Wigilię dla mieszkańców, która również odbędzie się na wielickim Rynku.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka